Bülent Arınç: 17 Nisan'da görüşürüz

AKP'nin organize ettiği ve referandum öncesinde eski bakanlarla görüşmek amacıyla yapılan toplantı çıkışında konuşan Bülent Arınç, ''17 Nisan'da görüşürüz'' dedi.
Pazartesi, 20 Mart 2017 13:38

Referanduma kısa bir süre kala AKP, eski bakanları genel merkezde topladı. Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu toplantıya programlarını gerekçe göstererek katılmadı, Bülent Arınç kapıda açıklama yapmaktan kaçındı.

Başbakan Binali Yıldırım, AKP Genel Merkezi'nde eski bakanlarla buluştu. Bu sabah gerçekleştirilen toplantıya, AKP kabinelerinde görev yapan tüm bakanlar davet edildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile AKP'nin ağır toplarından Bülent Arınç da davet edilen isimler arasındaydı.

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu 'programlarından dolayı' toplantıya katılmazken Bülent Arınç, AKP Genel Merkezi çıkışında açıklama yapmaktan kaçındı. "Güzel bir toplantı oldu, faydalı bir görüşme oldu" açıklaması yapmakla yetinen Bülent Arınç, referandum ile ilgili sorulara "17'sinden (Nisan) sonra görüşürüz" yanıtını verdi.