BBP Genel Başkanı Destici'den bir referandum açıklaması daha

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici referandumda "evet" diyeceğini açıkladıktan sonra bu kez "Hayır' diyenin de 'evet' diyenin de hepimizin saygı göstermesi gerekir" açıklamasıyla dikkat çekti. BBP'de "hayır" oyu vereceklerin çoğunluk olduğu ortaya çıkmıştı.
Pazartesi, 20 Mart 2017 16:56

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici referandumda "evet" diyeceğini açıkladıktan sonra bir açıklama daha yaptı. Destici, "Öncelikle 'hayır' diyenin de 'evet' diyenin de hepimizin saygı göstermesi gerekir" dedi. BBP'de "hayır" oyu vereceklerin çoğunluk olduğu ortaya çıkmıştı.

"Sandık sonucuna hepimizin razı almasının ötesinde alıp başımızın üstüne koyması lazım" diyen Destici, şunları söyledi:

"Öncelikle 'hayır' diyenin de 'evet' diyenin de hepimizin saygı göstermesi gerekir. Neticede demokratik bir ortamda herkesin sandığa gitmesi ve oyunu kullanması lazım. Bunu milletimize ve seçmenimize ısrarla tavsiye ediyorum. Çünkü onların kullanacakları oy, Türkiye'nin yönetim şeklini belirleyecek. Ya bu mevcut darbe anayasası ve yasalarıyla bir enkaza dönüşmüş bir sistemle devam edeceğiz. Ya da Türkiye yepyeni, kendisini ileriye taşıyacak bir sisteme kavuşacak. Bunun kararını da millet verecek."