Bakan'dan İztuzu açıklaması: Biz hayvanları onlardan daha çok seviyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Caretta carettaların önemli üreme alanlarından olan İztuzu'nda yapılacak özelleştirmeye gelen tepkilere "Biz hayvanları onlardan daha çok seviyoruz" yanıtı verdi.
DHA
Pazar, 18 Ocak 2015 17:34

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,  bilim insanlarının "İztuzu Plajı'nda şezlong da olmaması gerektiğini" söylediklerini belirterek, "insan ayağından başka hiçbir şey olmaması lazımmış. Orayı öyle bir hale getireceğiz ki şezlong, mezlong, şemsiye, memsiye hiçbir şey olmayacak" dedi. 

Güllüce şöyle konuştu:

Her şeye bir bahane bulmaya çalışıyorlar. Caretta carettalarla ilgili çadır, madır kurdular. Sanki bu ülkedeki insanların hayvan, tabiat sevgisi yokmuş gibi davranıyorlar. Orayla ilgili de çabalarımız var. Yaptırdığım araştırmada bilim adamaları İztuzu Plajı'nda şezlongun da olmaması gerektiğini belirtti. Ben bunu bilmiyordum, çok yakınlarda öğrendim. İztuzu Plajı'nda insan ayağından başka hiçbir şey olmaması lazımmış. Sadece insan olması gerekiyor. Orayı öyle bir hale getireceğiz ki insan ayağının değdiğinden başka, şezlong, mezlong, şemsiye, memsiye hiçbir şey olmayacak. Biz hayvanları onlardan daha çok seviyoruz. Bizim amacımız da hakikaten budur. Çünkü biz bütün yaratılmışlara karşı kendimizi sorumlu hissederiz. Bu konuda çalışacağız.