Bakan Zeybekci'den Suudi patronlara: Finansa ihtiyacımız var

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci "Türkiye’nin en büyük ihtiyacı, o kadar hızlı büyüyoruz ki bizim finansımız bize yetmiyor. Dolayısıyla finansa ihtiyacımız var” dedi.
İHA
Çarşamba, 22 Kasım 2017 21:31

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suudi patronlara seslendi.

Zeybekci, “Suudi iş temsilcilerimize söylüyorum; gelin Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesine yatırım yapın. Birlikte üretin, birlikte Avrupa ve dünyaya satın. Türkiye’nin en büyük ihtiyacı, o kadar hızlı büyüyoruz ki bizim finansımız bize yetmiyor. Dolayısıyla finansa ihtiyacımız var” dedi. 

Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan İş ve Yatırım Forumu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Yatırım Bakanı Majid Abdullah Alkasabi, DEİK Başkanı Nail Olpak ve Suudi Arabistan-Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ziyad Farisi’nin katılımları ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

Forumda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Ekonomi Bakanlığı’nda ve Suudi Arabistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı’nda kurduğumuz iki teknik ekiple beraber hep sonuç alacağız. Önümüzdeki dönemle ilgili önemli sektörlerden bir numarada petro kimya, ikincisi inşaat, turizm, lojistik, tarım ve diğer alanlarda büyük işbirlikleri gerçekleştireceğiz” dedi.

“İşbirliği Türk ve Suud iş adamlarının ortak yatırım ortak akıl geliştirmesi şeklinde olmalıdır” diyen Zeybekci, "ortak risk almanın insanları, milletleri, ülkeleri birleştirdiğini" öne sürerek "yapılması gerekenin bu olduğunu" iddia etti.