Bakan Eroğlu: Kim denen vatandaş...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kim denen vatandaş hidrojen bombası denemesi yapıyor. Bu bomba var ya Amerika'nın Japonya'ya, Hiroşima'ya attığı atom bombasının belki 100 katı. Neredeyse deprem etkisi yaptı. Dünyada çok büyük bir yarış var. Bu yarışı kazanan milletler ayakta kalır, kazanamayan milletler tarihten silinir" dedi.
Pazartesi, 04 Eylül 2017 14:16

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Çay İlçesi'nde AKP ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Bakan Eroğlu burada yaptığı konuşmada, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin hidrojen bombası denediğini hatırlatarak "Kim (KDHC Lideri Kim Jong-Un) denen vatandaş hidrojen bombası denemesi yapıyor. Bu bomba var ya Amerika'nın Japonya'ya, Hiroşima'ya attığı atom bombasının belki 100 katı. Neredeyse deprem etkisi yaptı. Dünyada çok büyük bir yarış var. Bu yarışı kazanan milletler ayakta kalır, kazanamayan milletler tarihten silinir. Biz büyük bir milletiz. Gayret edeceğiz, inşallah şanlı bayrağımızı daha da ileri taşıyacağız. Malazgirt Zaferi'nin 1000'inci yılı 2071 yılında kutlanacak. 1000 yıl sonra, 2071 yılında Allah'ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti küresel bir güç olacak" ifadelerini kullandı.