Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırıya ilişkin AKP'den açıklama!

Tutuklu HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesinin cenaze törenine saldırılmasıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan "Bu saldırıyı kınıyor ve yapanları lanetliyorum. Bu çirkinliği yapan şahıslarla ilgili adli tahkikat başlatıldı" açıklaması geldi.
Perşembe, 14 Eylül 2017 12:32

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldırılmasıyla ilgili konuştu.

"Bu saldırıyı kınıyor ve yapanları lanetliyorum" diyen Bozdağ, "Bu çirkinliği yapan şahıslarla ilgili adli tahkikat başlatıldı. Adli yargı önünde yaptıklarının hesabını vereceklerdir" ifadelerini kullandı.

Bozdağ'ın açıklaması şöyle:

Öncelikle merhumeye Allah'tan rahmet diliyorum. Olan hadiseyi kabul etmek mümkün değil. Dinimize, geleneklerimize uymayan bir davranış. Kabul etmemiz mümkün değil. 20-25 kişilik bir grup bu davranışı yapıyor. Polisimiz olay yerinden uzaklaştırıyor. Aile cenazeyi defnetmekten vazgeçiyor. Ailenin kararına saygı duyulacağı açıklaması yapıldı. Cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir iş değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum ama kamuoyunda sanki böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü ona böyle bir şey yapılması daha da büyük bir çirkinlik, saygısızlık olur. Büyük bir suç olur.