Askerleri zehirleyen yemek firması başka kimleri zehirliyor: Ankara ve İstanbul dikkat!

Manisa'da yüzlerce askerin zehirlenmesine, bir askerin de ölümüne neden olan yemek şirketine ilişkin tartışmalar sürüyor. 15 Temmuz sonrası da AKP için yemek dağıtmasıyla gündeme gelen Rota Yemekçilik A.Ş. İstanbul ve Ankara'da birçok hastaneye de yemek hizmeti sağlıyor.
Haber Merkezi
Pazartesi, 19 Haziran 2017 07:20

Manisa'da yüzlerce askerin zehirlenmesine yol açan, askerlere bozuk yemek yediren Rota Yemekçilik'e ilişkin tartışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yapılan onca uyarıya rağmen alınmayan önlemler üst üste yaşanan zehirlenmelere yol açarken, AKP'nin yandaş şirketini daha ne kadar koruyacağı merak ediliyor.

Manisa'da sözleşmesi fesh edildiği ileri sürülen şirketin Ankara ve İstanbul'da birçok hastaneye de yemek hizmeti sağladığı biliniyor.

İşte Rota Yemekçilik'in yemek sağladığı bazı yerler:

ŞİŞLİ ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
İSTANBUL

ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN VE DOĞUM HASTALIKLARI HASTANESİ
ANKARA

ANKARA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
ANKARA

ELMADAĞ DEVLET HASTANESİ
ANKARA

ULUCANLAR GÖZ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
ANKARA

75.YIL AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ
ANKARA

MAMAK AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ
ANKARA

Şirketin "Biz kimiz?" başlıklı tanıtım bölümünde ise şu ifadeler yer alıyor:

Toplu yemek sektöründe başta olmak üzere TÜRKİYENİN BÜYÜK METROPOLLERİNDE DEVLET DAİRELERİ ASKERİ BİRİMLER HASTANELER, OKULLAR ÜNİVERSİTELER, FABRİKALAR , ŞANTİYELER , HAVA YOLU İKRAM HİZMETLERİ ve TÜM BESLENME İHTİYACI olan sektörlere uzman genç ve dinamik kadromuzla, RESMİ ve GAYRİ RESMİ KURUM ve KURULUŞLARIN ihtiyacı olan, sabah kahvaltısı öğle yemekleri, akşam yemekleri toplu yemekler ve mesai yemekleri olmak üzere tüm etkinlikleri, üstün performanslı hizmetlerimizle hep yanınızda olmaya çalıştık.