AKP, Gökçek'in beklediği maddeyi torba tasarıdan çıkardı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) üzerinde 30 yıllığına intifa hakkı tesis eden ve belediyenin AOÇ içerisindeki işletmeleri üçüncü şahıslara kiraya verebilmesini öngören madde torba kanundan çıkarıldı.
Pazartesi, 23 Ekim 2017 17:47

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, dün yaptığı açıklamada "Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliğinin Ankara Büyükşehir Belediyesine devrini 30 yıla uzatan kanunun çıkmasını bekliyor ve buranın ihalesini yapabilmek için direniyor" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın uyarısından sonra bugün toplanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, "Bazı Vergi Kanunları İle Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nı görüştü.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre torba kanunun altıncı maddesi verilen önerge ile tasarıdan çıkarıldı. Söz konusu madde, Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin ve onaylı imar planlarında görülen hayvanat bahçesinin 30 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi lehine intifa hakkı tesis edilmesini ve AOÇ içindeki işletmelerin Büyükşehir Belediyesince üçüncü şahıslara kiraya verilebilmesini öngörüyordu.

YARKADAŞ TWİTTER'DAN DUYURDU

Barış Yarkadaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada dün konuya ilişkin yaptığı açıklamayı hatırlattı.

İşte o tweetler:​