Adana'da genç kadın buzağıyı kurtarmak isterken hayatını kaybetti

Adana'da foseptik çukuruna düşen buzağıyı kurtarmak isteyen genç kadın hayatını kaybetti.
Cuma, 15 Eylül 2017 09:42

Adana'da evin bahçesindeki foseptik çukuruna düşen 1 günlük buzağıyı kurtarmak isteyen 20 yaşındaki Gülizar Kartal zehirlenerek öldü, kendisini kurtarmak isteyen 35 yaşındaki kayınvalidesi Rahime Kartal ise zehirlendi.

Olay, saat 04.00 sıralarında merkez Yüreğir İlçesi Camili Akarca Mahallesi'nde meydana geldi. Pencereden bahçeye baktıklarında bir günlük buzağının yerinde olmadığını fark eden Gülizar Kartal ve kayınvalidesi Rahime Kartal, dışarı çıktı.

Bahçede üzeri daha önce beton ile kapatılan eski foseptik çukurunun çöktüğünü ve buzağın da içine düştüğünü gören gelin ile kayınvalidesi komşularından yardım istedi.

Komşuların geldiği sırada çukura giren Gülizar Kartal, çıkmayınca arkasından Rahime Kartal da girdi. Rahime Kartal da çukurdan çıkamayınca, komşuları halat yardımıyla iki kadını çukurdan dışarı çekti.

İhbar üzerine gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Gülizar Kartal'ın öldüğü, Rahime Kartal'ın ise zehirlendiği belirlendi. Aşırı derecede zehirlenen Rahime Kartal, ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.