'6 yaşındaki çocuk evlenebilir' diyen Nurettin Yıldız değil, soL yazarı Orhan Gökdemir ceza aldı!

6 yaşındaki çocukların evlenebileceğini söyleyen gerici Nureddin Yıldız'ın açtığı davada, Yıldız'a değil soL yazarı Orhan Gökdemir'e para cezası verildi.
Haber Merkezi
Salı, 31 Ekim 2017 16:28

Aydınlanma Hareketi çağrıcısı ve soL yazarı gazeteci Orhan Gökdemir’e, gerici Nureddin Yıldız tarafından açılan davada karar verildi.

Orhan Gökdemir'in soL'da yayımlanan "'Tuhafazakâr süslümanlığın' ekonomi politiği" başlıklı yazısı sonrası açılan davada mahkeme Gökdemir'e 2 bin 900 TL para cezası verdi.

Orhan Gökdemir mahkemedeki savunmasında, "İki duruşma arasında başka bir ilahiyatçı evlenme yaşını 1'e indirdi. Bunun toplumsal maliyeti ağırdır. Bunun sorumluluğu, sorumsuz ilahiyatçılara aittir. Dava sürecinde çokça sunduğumuz belgelerde bu söylemin pedofiliye girdiğini söyledik. Bu bir hastalıktır. Bir gazeteci ve kız babası olarak pedofiliyi savunanlar, her an beni karşılarında bulacaklardır. '3-5 yaşında evlenilebilir' söyleminde bulunan kişiye dava açılmış, bu beyan sonucu mahkeme tarafından beraat kararı verilmiştir. Böylesi bir fikir özgürlüğünde, biz de eleştirilerimizi yaptık. Bunu söyleyen herkes suç işlemektedir" ifadelerini kullandı.

Gökdemir'in "'Tuhafazakâr süslümanlığın' ekonomi politiği" başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

"5-6 yaşındaki kız çocuklarının evlenmesini caiz bulan Pedofil Nureddin Yıldız da şöyle yakınıyordu: "Önce tesettür mücadelesi yapıldı. Sonra o mücadele başörtü olarak küçüldü. O küçülme daha sonra türban adını aldı. Şimdi ise modası konuşuluyor."