İşte Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Şampiyonlar Ligi'de G Grubu 5. karşılaşmasında Portekiz temsilcisi Porto'yla berabere kalan Beşiktaş, Son 16 turuna grup lideri olarak katılmayı garantiledi.
Çarşamba, 22 Kasım 2017 08:00

Şampiyonlar Ligi'nde 5. hafta maçında temsilcimiz Beşiktaş Porto ile berabere kalarak puanını 11'e çıkardı ve grup lideri olarak bir üst tura çıkmayı garantiledi. Porto 7 puanla ikinci sırada yer aldı.

Beşiktaş grubu lider bitirdiği için ikinci tur kurasına birinci torbadan seribaşı olarak girecek. Dolayısıyla Beşiktaş, Şampiyonlar ligi ikinci turunda diğer grupların ikincilerinden biriyle eşleşecek.

İkinci turda statü gereği aynı ülke takımları birbiri ile eşleşemiyor. Bu durumda gruplarından 1. ve 2. olarak çıkma ihtimali bulunan 5 İngiliz, 4 İspanyol, 3 İtalyan birbiriyle eşleşemeyecek.

İşte Şampiyonlar Ligi'nde diğer gruplardaki puan durumu ve Beşiktaş'ın olası rakipleri;

İngiliz ekibi Manchester United grubunu lider tamamlamayı garantiledi. A Grubu'ndan 4. maçlar sonunda 6'şar puanı bulunan Basel ve CSKA Moskova ikincilik için yarışıyor.

PSG, Son 16'ya kalmayı garantiledi. Grubunda 4 galibiyeti bulunan Paris Saint Germain liderlik için en büyük aday. B Grubu'nda bir sürpriz yaşanmazsa Bayern Münih grubun ikinciliği için en büyük aday.

C Grubu'da İtalyan temsilcisi Roma 4. maçlar sonunda lider durumda. 3. sıradaki Atletico Madrid'in hala ilk iki için şansı olsa da Roma ve Chelsea'nin çıkma ihtimali daha yüksek duruyor. (Ateltico Madrid'in son iki maçı Roma ve Chelsea ile)

Barcelona lider durumda olduğu D Grubu'nda İtalyan temsilcisi Juventus ile ilk iki için yarışıyor.

E Grubu'nda 5. hafta maçları sonunda Liverpool 9, Sevilla 8 ve Spartak Moskova 6 puanda yer alıyor. Son hafta Liverpool, kendi sahasında S.Moskova ile karşılaşırken Sevilla deplasmanda Maribor ile oynayacak.

F Grubu'nda Manchester City grup lideri oalrak bir üst tura çıkmayı garantiledi. Temsilcimiz Beşiktaş'ın rakibi Shakhtar Donetsk veya Napoli olacak. 9 puanlı S.Donetsk son maçta kendi sahasında Manchester City ile karşılaşacak. 6 puanlı Napoli deplasmanda Napoli ile karşılaşacak.

Tottenham, 13 puanla grup lideri olarak Son 16 Turu'na katılacak. Grubu ikinci bitirmeyi garantileyen Real Madrid, Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri arasında.