GS ve BJK'ye sürpriz: Neymar'ın takımı diye oynadılar, Çorluspor futbolcuları çıktı

Türkiye'den Galatasaray ve Beşiktaş, Arjantin'den River Plate ve Brezilya'dan Guarantingueta takımlarının katıldığı turnuva baştan sona garip olaylara sahne oldu.
Cumartesi, 31 Ocak 2015 10:42

Galatasaray ve Beşiktaş'ın yanı sıra Arjantin'den River Plate ve Brezilya'dan Guarantingueta takımlarının katıldığı International Royal Cup'ta bir sürü garip olay yaşandığı ortaya çıktı. Turnuvaya katılacağı ilan edilen Neymar Enstitü aslında 7-14 yaş çocukların forma giydiği bir takım olduğu için, yerine Guarantingueta adlı bir takım getirildi.

Futbolarena'nın haberine göre, Brezilya 3. Ligi'ne kayıtlı bu takımın hiç futbolcusu olmadığı için toplama bir ekip oluşturuldu. Ancak toplama takımın da sadece 1'i Brezilya Futbol Federasyonu'na kayıtlı. Oyunculardan ikisi halen Çorluspor'da oynuyor.

NEYMAR'IN TAKIMI DEDİLER AMA...
Turnuvada Beşiktaş, Galatasaray ve River Plate'ten sonraki 4. takımın, Barcelona'da forma giyen Neymar'ın sahibi olduğu Neymar Enstitü olduğu açıklanmıştı. Ancak Neymar Enstitü'nün yerine, Brezilya 3. Ligi'nden Guarantingueta takımı geldi.

GUARANTINGUETA'NIN HİÇ FUTBOLCUSU YOKTU
Sorunlu bir dönem geçiren Guaratingueta’nın turnuvada mücadele edebilecek bir kadrosu yoktu. Takımda neredeyse futbolcu kalmamıştı. 16 Ocak’ta kulübün tam 21 futbolcuyu transfer edeceği açıklandı ancak bu oyuncuların hangilerinin deneneceği, hangileriyle resmi sözleşme imzalanacağı belli değildi. Zaten bu oyuncuların takıma katılımları da henüz gerçekleşmemişti. Dolayısıyla Antalya'ya gelen kafilede yer alamadılar.

"NEYMAR'IN TAKIMI MEĞER 7-14 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARMIŞ!
Organizasyonda iletişim yetkilisi olarak görev yapan, Neymar’ın NTV Spor’a verdiği röportajın yanı sıra turnuva boyunca yabancı futbolcuların canlı yayınlarda çevirmenliğini yapan kişi sosyal medya üzerinden yazdığı bir mesajda: “Neymar Enstitüsü Neymar’ın arkadaşlarından oluşan bir takım. Enstitüdeki çocuklar 7-14 yaş aralığında zaten” şeklinde bir bilgi verdi.

RIVER PLATE YEDEK TAKIMLA GELDİ
Turnuva haberlerini paylaşan resmi Twitter hesabı günler öncesinden reklam faaliyetlerine başlamıştı. “Copa Sudamericana’nın son şampiyonu, Arjantin’in en büyüğü River Plate 12 Ocak’ta geliyor” denilerek görseller paylaşılmıştı fakat Türkiye’ye gelen takım River Plate’in yedekleriydi!