Barcelona Arda Turan için kararını verdi

Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde’nin, yönetime sunduğu raporda, Arda Turan'ı satılabilecek oyuncular arasında gösterdiği ortaya çıktı.
Pazar, 18 Haziran 2017 17:11

Katalan gazetesi Mundo Deportivo, Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde’nin, yönetime sunduğu raporu yayınladı. Habere göre, kulüp direktörü Albert Soler ile yemek yiyen Valverde, iyi bir teklif halinde Arda Turan’ı da satılabilecek oyuncular arasında gösterdi.

Milli Takım’da gazeteci Bilal Meşe’ye saldırmasından sonra, Barça’nın Arda’nın biletini kestiği ve 30 yaşındaki futbolcuyu satış listesine koyduğu belirtilmişti. Sport gazetesi de geçtiğimiz günlerde kulüpten ayrılması muhtemel oyuncular arasında Arda Turan'ı göstermişti.

Barcelona'da yayınlanan ve Barcelona Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen gazete, Arda'nın ayrılık olasılığını yüzde 80 olarak belirtmişti. Gazete, Arda hakkında şu ifadeleri kullanmıştı: "Orta saha oyuncusu Barcelona'da iyi bir dönem geçirmedi ve adı transfer listesinde. Arsenal, Galatasaray ve Çin Süper Ligi'nden bazı takımlarla adı anılıyor"