Hüseyin Duman katledilişinin 10. yılında anıldı

1999 seçimleri öncesinde MHP’lilerin Sosyalist İktidar Partisi seçim konvoyuna silahlı saldırıları sonucu yaşamını yitirmiş olan Hüseyin Duman, TKP Genel Başkanı Erkan Baş’ın da katılımıyla mezarı başında anıldı.
Cuma, 17 Nisan 2009 20:26

soL (HABER MERKEZİ) 18 Nisan 1999'da yapılan seçimlerden bir gün önce, Sosyalist İktidar Partisi (SİP) konvoyuna yapılan saldırı sırasında arkadaşlarını korumaya çalışırken Ülkü Ocakları başkanlığı da yapmış olan İhsan Bal tarafından göğsünden vurularak öldürülen parti üyesi tekstil işçisi Hüseyin Duman, Yenibosna Çobançeşme Mezarlığı'nda anıldı.

Anma saat 12:30'da Hüseyin Duman'ın mezarı başında saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından TKP Genel Başkanı Erkan Baş söz aldı. Erkan Baş, konuşmasına bir mücadele arkadaşının mezarı başında konuşmanın ne kadar zor olduğunu belirterek başladı. Hüseyin'in katledildiği 1999 yılında Gaziantep'te tatlı çaldığı için hapse atılan çocukların olduğunu söyleyen Baş "Hüseyin Duman çocukların tatlı yiyebileceği bir ülke için mücadele ediyordu" dedi. TKP üyeleri "Hüseyin'e sözümüz devrim olacak" diyerek Hüseyin Duman'ın mezarı başından ayrıldı.