Hızlı Tren hattında göçük: 3'ü ağır 7 işçi yaralı!

Yüksek Hızlı Tren Projesi için Gebze İzmit hattı üzerinde yapılan köprü inşaatı çöktü. Olayda 3'ü ağır 7 işçi yaralandı.
Cumartesi, 10 Kasım 2012 23:25

DHA'nın haberine göre, Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin (YHT) Gebze İzmit arasındaki yeni hat çalışmaları kapsamında Derince İlçesi sahil kesimindeki köprü, işçiler çalışırken çöktü.Olayda 3’ü ağır 7 işçi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Olay Derince İlçesi’nde ’Harikalar Sahili’ olarak bilinen çocuk eğlence parkları ile gazino ve lokantaların yer aldığı sahil girişindeki köprü inşaatında meydana geldi. Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Gebze-İzmit arasındaki menfez ve köprü çalışmalarından biri olan Derince geçişindeki inşaatının tüm demirleri bağlandıktan sonra beton atılırken köprü çöktü. 4’ü aşağıda, 3’ü ise köprü üstünde bulunan 7 işçi yaralandı.

Olay üzerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri Derince’ye gönderildi. İşçilerden Eşref Sarıgül (33), Emre Barış (20), Yahya Barış (23) ve Ali Sefer (50) Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Mahmut Durmaz (30), Murat Sarlugil (23) Kocaeli Devlet Hastanesi’ne Kerem Çeper (35) ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülüp tedaviye alındı.

Çökmeden kısa süre önce üst geçitte iş makinası bulunduğu ve çökmeye onun neden olmuş olabileceği ileri sürüldü. Köprü inşaatındaki çökmenin kesin nedeninin belirlenmesi için olay yerine gelen mühendisler inceleme başlattı.