Esat’lılar çocuklarını karanlığa teslim etmeyecek

Ankara’da Alevi Kültür Dernekleri Çankaya Şubesi ve Türkiye Komünist Partisi tarafından 4+4+4 yasasına karşı ortak bir etkinlik düzenleniyor.
Pazartesi, 13 Ağustos 2012 17:51

Ankara Esat’ta eğitimde 4+4+4 dönüşüm yasasına karşı “Çocuklarımızı Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz” başlıklı bir toplantı düzenleniyor. Alevi Kültür Dernekleri Çankaya Şubesi ve Türkiye Komünist Partisi tarafından ortak düzenlenen etkinlikte Esat halkı, 4+4+4’e karşı mücadeleyi tartışacak.

Eğitimde 4+4+4 yasası olarak bilinen yasaya ilişkin düzenlemeler kapsamında Türkiye çapında yüzlerce okul imam hatip ortaokuluna dönüştürülürken, çocuklar zamanından önce okul öncesi eğitim yerine zorla ilkokula kayıt edilirken, yasaya karşı mücadele de tüm ülkede sürüyor. Yasaya karşı mücadele Ankara Esat’ta da hızlanırken, 14 Ağustos Salı günü burada bir etkinlikle, yasaya karşı durmak için nasıl mücadele edilmesi gerektiği tartışılacak.

Salı günü Metin Oktay Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek etkinlik saat 20.00’da başlayacak. Bir açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte, bir sinevizyon gösterimi de yapılacak. Ardından Eğitim Sen’li eğitimciler 4+4+4 yasasına karşı nasıl mücadele edileceğine ilişkin bir sunum yapacaklar ve sonrasında etkinlikte bir tartışma bölümü yer alacak. Etkinlik Görkem Gürlevik’in müzik dinletisiyle son bulacak.

(soL-Ankara)