Bir şehir abluka altında: AKP kampı başlıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 yıl aradan sonra katılacağı AKP kampı için Afyonkarahisar'da ve kampın yapılacağı otel abluka altına alındı.
Cuma, 06 Ekim 2017 19:30

Bugün başlayan AKP kampı abluka altına alınan Afyonkarahisar'da, kentin giriş ve çıkış noktalarında polis ve jandarma, araçları durdurarak kontrol sağlıyor. Kampın yapılacağı otelin etrafı ise polis bariyerleriyle kapatıldı. Kente, farklı illerden takviye polis ekipleri de getirilirken, basın mensupları, özel akreditasyon ile açılış ve kapanış konuşmalarını takip edebilecek. Diğer programlar ise basına kapalı olacak. Kamptaki toplantılar sırasında bütün katılımcıların yakalarına özel bir çip takılı olacak. Bu çiplere sahip olmayanlar, toplantılara alınmayacak.

KURUCU MİLLETVEKİLLERİ DE İLK KEZ DAVET EDİLDİ

Önceki yıllardan farklı olarak, AKP Kurucular Kurulu'nun yanı sıra kurucu milletvekilleri de ilk kez kampa davet edildi. Kurucu milletvekilleri arasında yer alan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ile eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de bu kapsamda davet edildiği öğrenildi. Kurucu milletvekilleri kadrosunda yer alan bir diğer isim olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kampa davet edilen isimler arasında. Ancak Gül'ün katılmayacağı belirtiliyor. İlk kez davet edilenler arasında AKP birim başkan yardımcıları da yer alıyor.

ERDOĞAN AÇILIŞ VE KAPANIŞ KONUŞMASI YAPACAK

Kamp kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın açılış konuşması yapması bekleniyor. Bazı başbakan ve bakanların da sunum yapması planlanıyor. Pazar günü ise Başbakan Binali Yıldırım basına kapalı konuşma yapacak. Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampın kapanış konuşmasını yapacak. Kamp süresince Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle görüşerek, il teşkilatları ve belediyelere yönelik değerlendirmeler yapacağı kaydedildi.