'Burak Aksak kadın stajyere saldırdı' iddiası

Küsurat Yayınları’nda çalışan Ayşe Gülen isimli genç kadın yayınevi sahibi senarist Burak Aksak'ın fiziksel ve sözlü saldırıda bulunduğunu iddia etti.
Cuma, 06 Ekim 2017 09:55

Leyla ile Mecnun dizisiyle ünlenen senarist Burak Aksak, Küsurat Yayınları adını verdiği yayınevinin de sahibi. Bu yayınevinde 4 ay boyunca staj yapan üniversite öğrencisi Ayşe Gülen Eyi, Burak Aksak'ın kendisine hakaret ettiğini ve üzerine yürüdüğünü iddia etti. Konuyla ilgili konuşan Aksak ise böyle bir şeyin yaşanmadığını söyledi. Gülen açıklamasında savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağını da bildirdi.

Gülen'in sözlü ve fiziksel saldırıya ilişkin açıklamaları şu şekilde: 

“Biz bir kitap hazırladık 3 editörle birlikte. Ben stajyerim ancak bana her fırsatta ‘Ayşe editör gibi çalışıyor, ona stajyer diyemeyiz’ şeklinde davranıldı ve bu şekilde sorumluluk verildi. Ben oraya başladığım gün, bana bir kitabın içeriğini hazırlattmaya başladılar. 

Bir editör arkadaşımla birlikte kitabı yazdık. Sonrasında işler yetişmedikçe bize mobing uygulanmaya başlandı. Bu durum karşısında biz 3 editör istifa ettik. Biz istifa kararımızı ilettikten sonra genel koordinatörümüz Büşra Hacısalihoğlu bize çok daha fazla mobing uygulamaya başladı. 

Ardından kitabın künyesinde adımızın yazılmasını istediğimizi söylediğimizde Burak Aksak ofise geldi ve elindekileri masaya fırlattı. ‘Sizin derdiniz ne künyeyle?’ diye sordu. Sonra bana dönerek ‘sen kimsin? 'Seninle istediğim gibi konuşurum’ gibi cümleler kullandı.

Ben oraya stajyer olarak işe girmeme rağmen bana kitapların neden çıkamadığını sordu. Sonra bana hakaret ederek, ‘kalk git’ dedi. Ben de bu durum karşısında çok sinirlendim ve eşyalarımı topladım. Bu sırada diğer editör arkadaşımı da kovdu.

'4 AY SİGORTASIZ ÇALIŞTIM'

Ben aylardır sigortasız ve 500 TL maaşla çalışıyorum. Çıkacağımız sırada da  ‘sizi maliyeye şikayet edeceğim çünkü beni 4 aydır sigortasız çalıştırdınız’ dedim. Maliyeden teftişe geldiklerinde de genel koordinatörümüz ‘sen burada çalışan değilsin’ diyerek başka bir odaya almıştı. 

Maliyeye söyleyeceğimi söylediğim anda Burak Aksak üzerime atladı ve beni itmeye başladı. Daha sonra kapıyı açarak hakaretlerle bizi dışarı attı.

'ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM'

Bugün hakaret ve darp edildiğime ilişkin suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Sigortasız çalıştırılmamız hakkında da 3 editör arkadaşımla birlikte bir dava açacağız.

AKSAK'TAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Gazete Duvar'a konuşan Burak Aksak ise hakkında söylenenlerin yalan olduğunu iddia etti. 'Sesim yükseldi ama küfür etmedim, şiddete başvurmadım' dedi. Aksak, konuyla ilgili basın açıklaması yapacağını da söyledi.