Metrobüste tacize 10 yıl hapis istemi

Metrobüste üniversite öğrencisi Z.Y.'ye tacizde bulunduğu için yargılanan A.D. hakkında "Basit cinsel saldırı" gerekçesiyle 10 yıla kadar hapis cezası istendi.
Cuma, 06 Ekim 2017 13:07

Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Z.Y., Zeytinburnu Merkezefendi Polis Merkezi Amirliği'ne 3 Mayıs 2017 günü yaptığı şikayetinde olayı anlattı. Z.Y., "Saat 14.10'da Sefaköy'den metrobüse iki nolu kapıdan binerek aynı kapı karşısındaki koltuğun koridor tarafına oturdum. Bu sırada yanımda tanımadığım ve kucağında küçük çocuk olan başkaca bir bayan vardı. Şirinevler Durağı'na geldiğimizde de ismini olay nedeniyle merkezinizde öğrendiğim A.D. isimli şahıs içerisinde bulunduğum metrobüse iki nolu kapıdan binerek benim arka çaprazımda ayakta olacak şekilde yolculuk etmeye başladı" dedi.

Bu sırada A.D.'nin cinsel tacizine uğradığını kaydeden Z.Y. rahatsız olduğunu belirten davranışlar sergilediğini ancak şüphelinin eylemine devam ettiğini vurguladı.

Z.Y. ifadesinin devamında taciz anlarını anlattı.

'HAKKIMDA ASILSIZ İDDİALARDA BULUNAN Z.Y.'DEN ŞİKAYETÇİYİM'

40 yaşındaki şüpheli A.D., de ifadesinde broker olduğunu belirterek "Bindiğim metrobüs kalabalık değildi ancak boş koltuk yoktu. Ayakta yolculuk etmeye başladım. Bir bayan şahıs kucağında çocuğuyla yolculuk ediyordu. Çocuğu hareketli ve sevimli olarak görünce sevdim. Bu sırada ismini sonradan öğrendiğim Z.Y. ağlamaya başladı. Ben de 'Bir şey mi oldu?' dedim. O da ter ters bakarak 'Sen biliyorsun' dedi. 'Neyi biliyorum ya' diyerek tepki gösterdim. Şahıs kendisini taciz ettiğim şeklinde ifadelerde bulununca bu durumdan rahatsız olarak kendisine 'Gel polise gideceğiz, senden şikayetçiyim' dedim" ifadesini kullandı.

Metrobüs şoförüne kapıyı açtırdığını, Z.Y.'nin de metrobüsten indiğini, olay yerine gelen polis ile polis merkezine gittiklerini anlatan şüpheli A.D., “Hakkımda asılsız iddialarda bulunan Z.Y. isimli şahıstan şikayetçiyim. Uzlaşmak istemem" dedi.

GÖRÜNTÜLER İNCELENDİ

Metrobüs durağındaki görüntüleri inceleyen polis hazırladığı raporunda, A.D.'nin metrobüsten inerek ters istikamete giden metrobüse bindiği ancak şikayetçi Z.Y. tarafından metrobüsten indirildiği tespit edildiği belirtildi.

Şüpheli savunması, şikayetçi ve tanık beyanları ile CD görüntü inceleme tutanağından şüphelinin müsnet suçu işlediği öne sürülen iddianamede, şüpheli A.D.'nin "Basit cinsel saldırı" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheli A.D. hakim karşısına çıkacak.