Gündemdeki isim Melih Gökçek: Son 24 saatte neler oldu?

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'in istifasını istediği haberi gündemini belirlerken, konuyla ilgili en yoğun trafik dün yaşandı. Erdoğan, Saray'da Gökçek'le görüştü, görüşme sonrası Gökçek'ten tuhaf bir açıklama geldi. İşte Gökçek başlığında dün yaşanan her şey...
Haber Merkezi
Cuma, 06 Ekim 2017 10:28

23 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Melih Gökçek'in istifasının istenmesi sonrası gelişmeler hız kazandı.

Dün Saray'da yapılan görüşmenin ardından Gökçek tuhaf bir açıklama yaparken, Erdoğan cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

İşte Gökçek başlığında yaşanan tüm gelişmeler:

2 Ekim Pazartesi: Erdoğan'ın Melih Gökçek'in de içinde yer aldığı belediye başkanlarının istifasını istediği iddia edildi.

3 Ekim Salı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek’in istifasının istendiği iddialarıyla ilgili olarak, “Şu an böyle bir şey yok. Olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

4 Ekim Çarşamba: Melih Gökçek ile birlikte istifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sıkıntı yaşandığı öğrenildi. Uğur’un, “İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın” mesajı gönderdiği öne sürüldü. 

Melih Gökçek’in istifa etmemek için direndiği, oğlu Osman Gökçek’in siyasi geleceği için parti ile pazarlık yaptığı ileri sürülüyor.

VE DÜN YAŞANANLAR...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Makama gelirken iyi, 'boşalt' demek neden yadırganıyor?" ifadelerini kullandı. Gökçek'i açık şekilde görevden almakla tehdit etti.

Gülen Cemaati'nin kalemlerinden eski polis Emrullah Uslu, görevden alınması beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sosyal medya hesabından yazdı.

Görevden alınacağı konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'da sessizliğini bozdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifası gündemde olan Melih Gökçek ile görüştü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Erdoğan görüşmesi sonrası ilk açıklamasını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa iddialarına yandaş Cem Küçük'ten ''2019'a kadar kalıyor'' yorumu geldi.

AKP kulislerinde, Gökçek’in istifa için Mart 2018’e kadar süre istediğinin konuşulduğu iddia edildi.


Tasfiyenin eşiğine gelen Gökçek'in Topbaş gibi sessiz sedasız mı, yoksa kendisine "yakışan" bir gürültüyle mi gideceği merak konusu. Şu an kesin olan tek şey; rant, yolsuzluk, tarih düşmanlığı, doğa katliamı gibi suçlarının cezasını ödemeden gideceği...

Kemal Okuyan yazdı: Kadir Abi’ye, Gökçek’e ne oluyor?