Twitter'dan yeni karar

Twitter, 30 gün içinde Mac uygulamasına olan desteğini sona erdireceğini açıkladı. Uygulama bugünden indirilemiyor. Şirket, kullanıcıların tam bir deneyim elde etmeleri için web istemcisini kullanmasını öneriyor.
Pazar, 18 Şubat 2018 08:00

Twitter, Mac bilgisayarlar için ürettiği uygulamaya olan desteğini 30 gün içinde sona erdireceğini açıkladı. Twitter, uygulamayı web ve App Store'dan kaldırdığını da duyurdu.

Eskiden "Tweetie" olarak adlandırıldığında, bir zamanlar çok popüler olan Mac için Twitter uygulaması, günümüzde güncelleme veya eklemeler olmaksızın uzunca bir süre piyasada dolaştı. Tweetbot veya Twitterrific gibi üçüncü parti uygulamalar MacOS'te pazarı devraldı. Kendini geliştiremeyen Twitter app for Mac de çoğu uygulamanın popüler web sitelerini taklit ettiği ve zayıfladığı gerekçesiyle başarısızlıkla suçlandı ve sonuç olarak kapatılıyor.

Twitter uygulamaya olan desteğini 30 gün sonra bitirecek. Twitter, konuyla ilgili olarak tüm platformlarda mükemmel bir Twitter deneyimi sunmaya odaklandıklarını söyledi.

Öte yandan, Apple'ın Mac platformuna iOS uygulamasını getirmesi için Twitter ile gizli çalıştığına dair söylentiler var. Bu haberler aslında son birkaç hafta içinde sosyal medyada bir miktar arttı.