Mehmet Barlas göz yaşarttı: Bunu ilk kez yapıyor...

AKP ve Erdoğan'ı övmekten yıllardır yorulmayan, en ufak bir eleştiri yapmaktan bile büyük bir korku duyan Mehmet Barlas, bunca yıllık "yazarlık" hayatında ilk kez eleştiri yapmaya çalıştı...
Haber Merkezi
Salı, 12 Eylül 2017 10:55

AKP'nin yazarlarından Mehmet Barlas, "kariyerinde" ilk kez eleştiri yapmaya çalıştı.

AKP'nin aldığı her yeni karara anında uyum sağlayıp köşesinden alkış tutan Barlas, "Bu kadar hızlı değişen gündeme aklın yetişmesi zor" diyerek zorlandığı itirafında bulundu.

"Hem PKK ve PYD ile mücadele ederken, Güney sınırlarımız dışındaki Kürt oluşumunda bizimle aynı cephede bulunan Barzani ile kavgalı bulunmak, ne kadar doğru olabilir?" diye soran Barlas, "Yahut 'Barzani de, PKK da, PYD de Amerika demektir' anlayışından giderek mi, yolumuzu ayırmaya başladık Barzani'den" ifadelerini kullandı.

Barlas'ın yazısının dikkat çeken bölümü ise şöyle:

Başta da söylediğimiz gibi bu kadar hızlı değişen gündeme ve dostlukların düşmanlıklara böyle hızlı dönüşmesine, beyin gücümüzün yetişmesi ne kadar mümkün olabilir? Örneğin Almanya başbakanı Merkel ile derin bir anlayış birliği içinde değil miydik, özellikle Suriyeli sığınmacılar konusunda? Ya da Rus uçağının düşürülmesi ertesinde Ankara ile Moskova'nın arasına okyanuslar girmiş gibi değil miydi? FETÖ yerine "Hizmet" kelimesinin kullanıldığı günler asırlarca geride miydi?