Boykotu kimler görmedi?

Yandaş medya Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotuna gözlerini kapadı. Ulusalcı medya ile Kürt medyasında da boykot kendisine önemli bir yer bulamadı. Cemaat medyası ise "beklenmedik" bir performans gösterdi.
Haber Merkezi
Cuma, 13 Şubat 2015 17:10

Bugün gerçekleştirilen Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu'nu görmezden gelen yandaş basın boykota kulaklarını tıkadı.

Aydınlık, Star, Türkiye, Sabah gibi gazeteler boykota hiç yer vermezken Yeni Akit sadece Yeni Şafak gazetesi yazarı Sevda Türküsev'in Şirin Payzın'ın programında sarfettiği "Bu boykot çocukları kullanmaktır. Polisin hassasiyetini denemek için çocukları kobay olarak kullanacaklar. Kurban olarak lise talebelerini mi seçtiniz? Bilerek isteyerek talebeleri sokaklara döküyorlar" sözlerine yer verdi.

Cemaatin sözcüleri Taraf, Bugün, Zaman gibi gazeteler ise kendilerinden beklenmeyen bir performansla boykot haberlerini vermeye devam ettiler. Dikkat çeken boykot haberi ise "Bu ne korku! Boykota karşı okul kapısını zincirlediler!" başlığıyla Taraf gazetesinden geldi.

Kürt medyasından ANF'de ise, ilk boykot haberi saat 15:59'da, Dersim'deki eylemden, "Dersim'de zorunlu din derslerine karşı ‘boykot’" başlığıyla geçildi. Özgür Gündem'de ise, dün kurumların boykota yaptığı çağrı "Özgür eğitim için direnişe!" başlığıyla yer aldı.