Atlas Okyanusu'nda aramalar devam ediyor

Atlas Okyanusu'nda geçen hafta düşen Air France'a ait Airbus 330 tipi uçağın enkazını arama çalışmalarında şimdiye kadar toplam 17 yolcunun cesedine ulaşıldığı açıklandı.
Pazartesi, 08 Haziran 2009 10:30

soL (DIŞ HABERLER) Brezilya ordusu yetkilileri, Rio de Janerio'dan Paris'e gittiği sırada 228 yolcusuyla denize çakılan uçağın enkazının arama çalışmaları kapsamında kendilerinin daha önce bulunan 2 cesetle birlikte 4'ü erkek, 4'ü kadın ve birinin cinsiyeti henüz belirlenememiş 9 ceset bulduklarını, cesetlerin Brezilya açıklarındaki Fernando de Noronha adasına gönderildiğini bildirdi.

Bölgedeki arama çalışmaları yapan Fransız gemisi tarafından dün 8 ceset bulunduğunu da belirten yetkililer, uçağın parçalarının da bulunmaya başladığını söylediler.

Uçağın hız göstergelerinin doğru çalışmamasının düşme nedeni olabileceği yönündeki haberlerle ilgili olarak Air France yetkilileri yorumda bulunmazken, Fransa Uçak Kazaları Ajansı (BEA) 'pitot tüpleri'' olarak da bilinen hız göstergelerinin kazaya neden olabileceğini söylemek için henüz erken olduğunu bildirdi. Brezilya'dan yetkililer ise kaza nedeni hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyor.

BEA yetkilisi, düşen A330'un hızla ilgili olanı da dahil olmak üzere 4 dakikada 24 hata mesajı gönderdiğini, benzeri durumun daha önce de meydana geldiğini açıkladı.