NHA Tiyatro-oyunculuk bölümü açıldı

Nâzım Hikmet Akademisi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü uzun süredir devam eden çalışmaların ardından bu yıl öğrenci kabul edecek.
Perşembe, 15 Kasım 2012 15:35

Nâzım Hikmet Akademisi Edebiyat, Müzik, Sinema ve Sosyal Bilimler bölümlerinin yanı sıra bu yıl, 2012-2013 öğrenim yılı Güz Dönemi’nde ilk defa Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’ne de öğrenci kabul edecek.

Üç yıllık bir programı olan NHA Tiyatro Bölümü’nde Dans-Hareket, Dekor-Kostüm-Işık, Diksiyon, Dramaturji, Düşünce Tarihi, Estetik, Mitoloji, Müzik, Objelerle İnsanlık Tarihi, Oyunculuk, Reji, Sanat Tarihi, Ses-Nefes-Şan, Tiyatro Tarihi ve Aikido dersleri verilecek.

Bölümün ilk yılını oluşturan Sınama Sınıfı’nda öğretim ve idari kadro Alaeddin Şenel, Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Ayşegül Alpak, Ayşen Kasapoğlu, Berkay Ateş, Celal Kadri Kınoğlu, Cüneyt Uzunlar, Eda Özel, Emre Yalçın, Fırat Tanış, Gökçer Genç, Kubilay Zerener, Levent Dönmez, Meltem Taşkıran, Mustafa Kaplan, Selen Kartay, Serkan Durak, Sertaç Ayvaz, Şirvan Akan, Süleyman Atanısev, Tunç Samur, Turgay Yakut, Vecihi Ofluoğlu, Yasemin Çonka’dan oluşuyor.

Nâzım Hikmet Akademisi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü öğrencisi olmak isteyenler 29 Ekim - 2 Aralık tarihlerinde başvuru yapması gerekiyor. (Başvuru bilgisini buradan alabilirsiniz)

(soL - Kültür)