KadıköyGeleneksel Erdal Erzincan ile başlıyor

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi tarafından düzenlenen KadıköyGeleneksel günleri 3 Nisan’da Erdal Erzincan konseriyle başlıyor.
Perşembe, 26 Mart 2009 09:30

soL (HABER MERKEZİ) Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde 3-13 Nisan tarihleri arasında KadıköyGeleneksel günlerinin dördüncüsü düzenleniyor. KadıköyGeleneksel günlerini sürekli kılmanın Geleneksel Kültür'e yakın durabilmeyi ve onu içselleştirmeyi, dayatılmakta olan "hafızasızlığı" reddetmenin yollarından biri olarak gören NHKM'nin duyurusunda "Çünkü 'Geleneksel Kültür' resmi tarihin anlatmadığı insanları ve hayatları anlatmaktadır. Bizim de bu hayatlardan alacak ve öğrenecek çok şeyimiz olduğu açıktır. Ayrıca bu hayatlara çok ciddi borcumuz da olduğu ortadadır" deniliyor.

Geleneksek kültürün temsilcisi birçok değerli üstadının konuk edileceği KadıköyGeleneksel'de açılış konserini 3 Nisan'da Erdal Erzincan verecek. 4 Nisan'da Özer Özel ile geleneksel sazımız tanbur üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek, "Meşk, Birlikte Çalıp Söylüyoruz" etkinliği yapılacak. 6 Nisan'da Haçatur Avetisyan'ın eserlerini Esra Berkman ve Ayça Daştan kanun ve piyano ile seslendirecek. 7 Nisan'da Adige-Abhaz Halk Şarkıları Orkestra ve Korosu, 8 Nisan'da Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu bir konser verecek. 9 Nisan'da kaval, oğur sazı, gitar ve perküsyondan oluşan "An Projesi" bir dinleti sunacak. 10 Nisan'da arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu ile besteci ve perküsyoncu Yinon Muallem'in ortak projeleri Telveten'de, etnik ve klasik müzik sıradışı bir buluşmayla bir araya gelecek. 11 Nisan'da Mustafa Hisarlı "Bağlama" ve "tavır" üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek, Melihat Gülses konser verecek. 12 Nisan'da Nazım Kumpanya, 13 Nisan'da Hayri Dev ve Grubu dinleyiciyle buluşacak. KadıköyGeleneksel günlerinde konser ve söyleşilerin yanı sıra belgesel film gösterimleri de yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için:
NÂZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ
Adres: Bahariye Cd. Ali Suavi Sk. (Sanatkârlar Sk.) No: 07 Kadıköy
Telefon: 0216 414 22 39
www.nazimhikmetkulturmerkezi.org