'Üç yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum' diyen belediye başkan yardımcısına zam

Tokat Belediye Başkanı ile yaşadığı görüş ayrılığı nedeni ile etkisizleştirldiğini iddia eden ve "3 yıldır bomboş oturuyorum, maaş alıyorum" diyen Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın'ın maaşına bu ay 315 TL zam yapıldı.
Perşembe, 26 Temmuz 2012 02:51

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile 2009 yılında bir parkın kesin kabulü konusunda yaşadığı görüş ayrılılığı nedeniyle pasifleştirildiğini öne sürerek kendisine 3 yıldır görev verilmediği açıklamıştı.

Nisan ayında, "3 yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum" açıklaması yapan Bayın, dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Maaşına 315 liralık zam yapıldı
Yaşanan olayların ardından görevinde bir değişiklik olmadan boş oturmaya devam ettiğini belirten Sefer Bayın, maaşına 315 TL zam yapıldığını açıkladı. Maaşını çekmek üzere ATM’ye giden Belediye Başkan Yardımcısı Bayın, maaşına 315 liralık zam yapıldığını fark etti. Daha önceden maaşının 4 bin 295 lira olduğunu söyleyen Bayın, "Bu ayki maaşım, zamla beraber 4 Bin 609 lira 87 kuruş" dedi. Hala Tokat Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde olduğunu belirten Bayın sözlerine şöyle devam etti:

"Hala çalıştırılmıyorum. Temmuz ayı itibariyle tekrar maaşıma zam yapıldı. Çalıştırılmadan yapılan zammın miktarı toplam 4 Bin 609 lira 87 kuruş oldu. Yani 315 TL gibi bir fark oldu. Şimdi buradan belediye başkanımız Sayın Adnan Çiçek Bey’e sesleniyorum. Çalıştırılmadan bir insana hangi hakla, hangi hukukla, hangi adaletsizlikle maaş veriyorsun. Ben bunu söylüyorum. Çalıştırmama gerekçen nedir? Ben bunun kamuoyuna açıklamasını istiyorum. Yine söylüyorum ben bunu hak etmeden alıyorum, üzülüyorum. Ama benim bir ailem var, bir geçimimim var. Belediye Başkanı Anayasayı ihlal etmektedir. Anayasal hakkımı gasp etmektedir."