Torbalı’da ‘bu düzen değişecek’

TKP Torbalı İlçe Örgütü’nün belediye başkan adayını tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında, bu düzenden canı yanan tüm onurlu insanlardan TKP’ye ve sosyalizme destek vermeleri istendi.
Cuma, 06 Mart 2009 10:17

soL (Torbalı) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Torbalı İlçe Örgütü, seçim çalışmalarına, Torbalı büyükşehir belediye başkan adayının katıldığı bir basın toplantısıyla başladı.

TKP adayı Kerim Arslan, konuşmasına, "Türkiye bir yerel seçime daha giriyor. Birçok parti, belediye başkan adayları ve yandaşları, devletin kasasından aldıkları emekçi halkımızın alınteri milyonlarca Türk Lirası ile, Mercedes'leri, yalan vaatleri ve projeleri ile seçime giriyor" diyerek başladı.

Düzen partilerinin devletin sırtına yük olduğunu, halkı yoksullaştırdığını ifade eden Arslan, seçimlere emekçilerin örgütlü gücü, memleketin ve halkın umudu, sosyalizmin yegane temsilcisi ve gençliğin iradesi olan TKP'nin de girdiğini söyledi.

Arslan "TKP olarak, tüm emekçi halka ve özel olarak da Torbalı halkına 'Bu düzen değişecek' sözü verdiklerini" dile getirdi.

İnsanca ve onurlu bir yaşam kurulacak
Gazetecilerden gelen "Bu düzen değişecek derken, neleri değiştireceğinizi kastediyorsunuz?" sorusuna, Arslan, "Yoksulluk, açlık, eğitimsizlik, sağlıksızlık, sömürü bitecek, insanca ve onurlu bir yaşam kurulacak" yanıtını verdi.

Arslan'ın, "Diğer partilerle aranızdaki farkı nasıl anlatırsınız?" sorusuna yanıtı ise şöyle oldu "Proje adı altında birçok zırvalar anlatıp duruyorlar. Biz bu projecilere soruyoruz: Açlığı bitirmeye, yoksulluğa karşı projeniz var mı? Eğitimsiz bırakılan halkın gelişimi adına, insanca yaşanacak konutların emekçilere verilmesine dair projeniz var mı? Özelleştirilen fabrikalardan atılan işçilerin tekrar çalışabilmesine dair projeniz var mı? En temel insani ihtiyaçlardan olan elektrik ve suyun ücretsiz paylaşımına dair projeniz var mı? Bizim var... İnsanca ve onurlu bir yaşamın anahtarı ellerimizdedir."

Arslan, projelerinin sorulması üzerine, "Belediyeyi rant kapısı olmaktan çıkarıp halkın komiteler halinde yönetime katılmasını sağlamak ve buradan başlayarak tüm Türkiye'de yönetimsel birimlerde emekçilerin yer almasını sağlamak, emekçilerin yönetimini inşa etmek olabilir ancak bizim projemiz..." dedi.

Türkiye Komünist Partisi Torbalı İlçe Örgütü'nün düzenlediği basın toplantısında, emekçilerden, bu düzenden canı yanan tüm iyi, namuslu, onurlu insanlardan, TKP'ye ve sosyalizme destek vermeleri istendi.