Pamukoğlu = Provokasyon

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Kocaeli’nde yaptığı mitingde, iktidar olmaları halinde ilk işlerinden birinin idam cezasını geri getirmek olacağını bir kez daha söyledi.
Pazar, 21 Haziran 2009 11:00

soL (HABER MERKEZİ) Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu dün Kocaeli'nde küçük bir grupla miting yaptı. Pamukoğlu yine idam cezası şovuyla parsa toplamak peşindeydi.
Yaptığı her toplantıda idam cezasını gündeme getiren Pamukoğlu, Kocaeli'ne geldiğinde yaptığı açıklamada "seçimden sonra miting yapmak cesaret ister" demişti. Mitinge çok küçük bir grubun katıldığı görüldü.
Pamukoğlu Perşembe Pazarı alanında düzenlenen mitingde "ülkenin baş sıkıntılarından birinin bölücülük faaliyetleri olduğu"nu söyledikten sonra, konuşmasını provokatif uslupla sürdürdü: "Terör, siyasi bir mücadelenin savaş aracıdır. Avrupa'nın isteği ve desteğiyle, Batı'nın güdümünde, bu ülkede yaşayan Kürt şovenistler terörü var ettiler ve başını çektiler. Dağdaki elinde silahla dolaştığı sürece azmaya devam edecekler. Dağlar temizlenecek. Öldürmeyi kendinde hangi siyasi sebeple hak görüyorsan, bu devlet seni idam etmek için kendinde niye hak görmüyor. İdam, ilk çıkarılacak yasalardan biri olacak. İbreti alem için olacak."
Pamukoğlu'nun 2008 yılında kurulan partisi, "idam cezasını tekrar getirme" propagandasını partisinin temel politikalarından biri olarak öne çıkarıyor.