Timeturk

Kimyasal balon patladı: Gazze fotoğraflarını Suriye diye verdiler!

Bugün “Suriye Genel Devrim Konseyi” (SRGC) adlı muhalif yapılanma, Suriye ordusunun ülkenin muhtelif yerlerinde fosfor bombası kullandığını iddia eden bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada ''karada Özgür Suriye Ordusu karşısında hezimete uğrayan Esad güçleri savaş uçakları ile sivil yerleşim birimlerine saldırmakta, hava saldırılarında Kimyasal Silahlar Konvansiyonu çerçevesinde yasaklanmış olan fosfor bombası kullanılmaktadır'' denildi. Örgüt, Suriye ordusu tarafından Şam’ın Duma banliyösünde fosfor bombası kullanıldığını ileri sürdü.

İslamcı basın Fazıl Say'a gelen destekten rahatsız oldu

Twitter’da yayınladığı mesajlar nedeni ile 1,5 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanan Fazıl Say’ın bugün saat 9:00’da Çağlayan adliyesi’nde gerçekleştirilecek ilk duruşmasına destek vermek için geçtiğimiz gün Ses Tiyatrosu’nda toplanan sanatçılara gerici basın nefret kustu.

Siz ne anlarsınız darbeden?

Türkiye'de darbeler hep sola, devrimcilere vurdu. "Denge" görüntüsü vermek için çok daha az sayıda içeri atılanlar, "biz hapisteyiz ama fikirlerimiz iktidarda" dediler.

Sonradan "darbe karşıtı" kesildiler. Bugünlerde, AKP hükümetiyle birlikte "darbeyle hesaplaştıklarını" düşündükleri için çok sevinçliler.

Neredeyse "demokrasinin büyük zaferini" ilan edecekler. Ntvmsnbc örneğin, haberine "Dünya da darbeyle hesaplaştı" başlığını atmış... Türkiye "zaten" hesaplaşmış oldu ya!

Çizgi film yüzünden çocuklar dua etmiyormuş...

Timetürk adlı internet sitesinde yer alan habere göre, "bazı"anne ve babalar TRT’de yayınlanan Laura’nın Yıldızı adlı çizgi film yüzünden çocuklarına dua öğretemediklerini belirtiyorlar. ‘Anne ve babalar’ bu konuda Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerde çocuklarının çizgi film yüzünden dua etmediğini belirtirken, sitede yer alan bilgiye göre Fatih Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhit Mert de çizgi filmin dua etmemeye neden olduğunu söyledi.

Haksöz Haber soL'a kızacağına, islamcılara kızsın!

soL'un Özgür-Der tarafından düzenlenen ve Türkiyeli islamcıların Suriye meselesini tartıştıkları foruma dair yaptığı habere, Haksöz Haber'den eleştiri geldi. soL'un haberinde 10 konuşma yapılan forumda konuşmacıların çoğunluğunun Suriye'de muhalefetin iktidara karşı dış destek almasına sıcak baktıklarına dikkat çekilmişti.

Haksöz Haber, soL'u "iftiracılıkla" suçlamış, "duyduğunu anlamamak"la, "seviyesizce ve edepsizce iftiralarda bulunmak"la itham etmiş.

Eğitim sistemi feci sarsıldı!

Toplumsalhafiza.com adlı bir internet sitesi, bir lise öğrencisinin sözde "felsefe sınavında verdiği cevabı" içeren sınav kağıdını haberleştirdi.

Kağıtta görüldüğü kadarıyla öğrenci, öğretmenin "Bana bu sandalyenin var olmadığını kanıtlayın" sorusuna, "Hocam vallahi var, Allah çarpsın kiii" tadında, yalvaran, herhangi bir zeka kırıntısı taşımayan bir yanıt veriyor.

Çocuklar duymasın "müslümanları" rahatsız ediyormuş

Daha önce soL'un haberlerini imzasız olarak kopyalayıp kendi sitesine koymakta yanlış görmeyen Timetürk bu sefer 6 madde ile Çocuklar Duymasın dizisinin nasıl aile ve ahlak yapısını bozduğunu anlattı. Timetürk'ün yozlaşma anlayışına göre dizi aile ve ahlak yapısına uygun olmayan şeyleri normalleştirme çabası içinde.

Haberi kopyaladılar ama...

Fethullahçılar'ın dünya haberleriyle dikkat çekmeye çalışan, ancak kendi üretimi neredeyse hiç olmamasına rağmen diğer sitelerdeki nitelikli dış haberlerin çoğunu kopyalayan Timeturk'un gözde sitelerinden birisi de soL. Zira önceki günkü manşetlerimizden birisi, "ABD ve Avrupa'nın kanlı Afrika planı" haberi ve soL'un Latin Amerika eki Bizim Amerika'da Gözde Kök'ün kaleme aldığı "ABD'nin göçmen politikası" haberi de halen Timeturk'un manşetleri arasındaki yerini koruyor.

İşte 'AKP aydını': Hem gerici hem emir eri...

Zaman'da yazamadıklarını dinci Özgün Duruş gazetesinde yazan Ali Bulaç, bu kez baltayı taşa sapladı. Bulaç'ın, Özgün Duruş'un 23 Temmuz tarihli sayısında çıkan "'Evet' mi, 'hayır' mı?" başlıklı, gerici toplumsal kesimlerde kafa karışıklığına yol açarken iktidar çevrelerinde de "referandumda 'hayır'a çağrı" olarak okunan yazısı çok tepki çekmiş olacak ki, Bulaç hatasını düzeltmek zorunda kaldı. Bulaç, Zaman gazetesindeki köşesinde bugün, "Neden evet" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Sol adına konuşturulmayan bir ülkücüler kalmıştı

Sol adına liberaller ve liberal solcuların konuşturulmasına alışmıştık ama Timeturk gazetesi işi iyice ilerletti ve sol adına bir ülkücüyü konuşturdu.

Hemen her gün eski bir MHP ve Ülkü Ocakları yöneticisi ile referandumda MHP tabanını evet demeye ikna etmek için röportaj yapan Fethullahçı gazeteler bu sefer de sol adına bir ülkücüyü konuşturdular.

"Solcular referandumda evet diyecekler" başlığı ile verilen haberde eski Adana Ülkü Ocakları Başkanı olarak tanıtılan Şahin Bilgiç, sağ ve sol ayrımı yapmadan herkesin evet diyeceğini iddia ediyor.

(soL - Haber Merkezi)

Pages