Tayyip Erdoğan

Erdoğan: Bingöl'deki gibi bedelini öderler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Vilayet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. "Türkiye Cumhuriyeti 3-5 sokak serserisine boyun eğecek bir devlet değildir. Kesilen sakal daha gür biter diyen ecdadın torunuyuz. Bunu iyi bilsinler" diyen Erdoğan, Kobanê'ye yardım isteğini "şımarıklık" olarak niteledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

Anketler Erdoğan'a fark attırdı

İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan anketlere göre aday olması beklenen Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yüzde 55-56, CHP ve MHP'nin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ise yüzde 34-36 arasında oy alması bekleniyor.

Sabah Gazetesi'nde yer alan Genar'ın anketine göre Erdoğan yüzde 55.2, İhsanoğlu yüzde 35.8 ve adaylığı halen açıklamayan HDP'nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise yüzde 9 oy oranına sahip.

İşte Erdoğan'ın hayal dünyasındaki 'Gezi eylemleri'

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in düzenlediği etkinlikte konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, birinci yılını dolduran Gezi Direnişi'ni hedef aldı. “Bundan bir yıl önce İstanbul’da bazı kendini bilmezler, bazı dinsizler gittiler duvarlara ‘zulüm 1453’te başladı’ diye yazdılar. İşte bu zihniyet barışı savunamaz. Bu zihniyet hakkı, adaleti, dostluğu, kardeşliği savunamaz" diyen Erdoğan, Gezi direnişçilerinin molotof kokteyliyle insan öldürdüğünü iddia etti.

Erdoğan ayrıca seçilme yaşı ile ilgili olarak ise, “Seçilme ve seçme yaşını 18’e indireceğiz” dedi.

Erdoğan: 17 Aralık fezlekelerinde benim de adım var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran’da seçimlerin tekrarlanacağı Yalova’daki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen AKP mitingine katıldı. Mitingde yaptığı konuşmada Erdoğan, 17 Aralık operasyonu ile ilgili polis fezlekelerinin eline geçtiğini ve kendisi hakkında iddianame hazırlandığını açıkladı.

Erdoğan şunları söyledi:

Almanya'daki siyasi partilerden Erdoğan'a 'gelme' çağrısı

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 24 Mayıs'ta Almanya'ya yapmak istediği ziyarete değişik siyasi partilerden çok sayıda politikacı tepki gösterdi. "Bu ziyaret misafirperverliğin kötüye kullanılmasına yaklaşıyor" diyen Alman siyasetçiler, Almanya'da yaşayan Türklere AKP'nin düzenleyeceği mitinge gitmeme çağrısı yaptı.

Sosyal Demokrat Partili (SPD) Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Uyum Bakanı Guntram Schneider, Westdeutsche Allgemeine Zeitung'a demeç verdi.

Erdoğan: Bu işin fıtratında var

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma Belediyesi'nde düzenlediği basın toplantısında Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 1800'lerden başlayarak yaşanan maden facialarını örnek gösteren Erdoğan, "Bunlar sürekli olan şeyler, bu işin fıtratında bu var" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Erdoğan'ın köşkü için mezarlık arazisini gasp ettiler!

İstanbul Çengelköy'de Büyükşehir Belediyesi'nin mezarlık olarak ayırdığı arazinin 22 bin metrekarelik kısmı Erdoğan için Başbakanlık Konutu'na dönüştürülen Vahdettin Köşkü'nün yer aldığı köşk kompleksine dahil edildi. Bo­ğaz man­za­ra­lı ara­zi­de­ki ağaç­lar sö­kül­dü. Üstüne beton bloklar dikildi.

Marmara Üniversitesi'nden 'Erdoğan' açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu İktisadi ve İdari Bilimler Akademisinin o dönemde üç yıllık olduğunu belirtmiş ve "Dolayısıyla Başbakan Erdoğan Anayasa'ya göre Cumhurbaşkanı adayı olamaz." demişti. Halaçoğlu'na Marmara Üniversitesi'nden yanıt geldi.

Rektör Gül, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi:

Metin Feyzioğlu: 'Erdoğan devleti dava eden ilk Başbakan'

Twitter’ın kapatılmasını hak ihlali olarak nitelendirerek açılması yönünde karar veren Anayasa Mahkemesi’ne, "Yasadışı dinlemelerle özel hayatım ihlal edildi" gerekçesi ile başvurarak devletten 50 bin lira tazminat isteyen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başvurusu tartışmalara yol açtı.

Erdoğan'ın başvurusunu değerlendiren TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Erdoğan’ın başvurusunun emsali olmadığını dile getirerek, “Devleti dava eden ilk Başbakan” yorumunu yaptı.

Burhan Kuzu: 'Cumhurbaşkanlığı Erdoğan'ı öldürür'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili Burhan Kuzu, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı makamının bu haliyle Erdoğan'ı "öldüreceğini" iddia eden Kuzu, cumhurbaşkanlığı makamının daha aktif olması gerektiğini savunarak bir an önce yarı başkanlık düzenlemesi yapılabileceğini söyledi.

Burhan Kuzu'nun CNN Türk'te katıldığı canlı yayınında yaptığı açıklamaların satır başları şöyle:

Pages