sol

Torbalı'da AKP'liler soL satanlara saldırdı

(soL-İzmir) İzmir Torbalı’da soL satışı yapanlar AKP’lilerin saldırısına uğradı. Torbalı Belediye Meydanı’nda her cumartesi günü yapılan soL satışı bu sabah AKP’lilerin hedefi oldu.

Bakan çocuklarının ve Reza Zarrab’ın serbest bırakılmasına ilişkin bugün “Biz delilleri kararttık siz çıkabilirsiniz” manşetiyle çıkan soL’u gören AKP’liler, gazetenin satışını gerçekleştiren iki kişiye fiziki ve sözlü saldırıda bulundu.

Tak talep şak tekzip

Doğan Ergün - soL

İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından gönderilen üç ayrı İHH tekzibi dün soL’a ulaştı. İHH’nın talebi ve mahkemenin kararıyla iletilen tekzipler için gazetenin itiraz hakkı da bulunuyor. Gazete avukatlarının itiraz üzerinde çalıştığı tekzipler, İHH’nın iktidarın yanı sıra yargı tarafından da nasıl bir koruma kalkanıyla hareket edebildiğini gözler önüne seriyor.

Sol Cephe Beyoğlu'nda

(soL - İstanbul) Sol Cephe Beyoğlu İlçe Meclisi, Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde gerçekleşen kuruluş toplantısı ile kuruldu. Toplantıya Sanatçılar Girişimi Üyesi Orhan Aydın ve CHP Beyoğlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Tarkan Konar da katıldı. Toplantıda Sol Cephe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Helvacıoğlu, Toplumcu Mimar Mühendisler Meclisi Üyesi Mert Uzun ve Beyoğlu sakini Burçin Duan Şahbaz konuşmacı olarak yer aldı.

soL’un Gezi haberleri suç sayıldı

(soL - Haber Merkezi) İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde İstanbul Anadolu Adliyesi basın savcılarından Sıddık İlgar tarafından açılan davanın iddianamesinde gazetemizin Sorumlu Müdürü Hafize Kazcı hakkında, “Halkı kanunlara uymamaya tahrik, suç işlemeye alenen tahrik etme, suçu ve suçluyu övmek, halkın kin ve düşmanlığa tahrik” suçlaması yöneltildi. Kazcı hakkında 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

Çankaya ve Buca'da Sol Cephe Meclisi kuruldu

(soL - Haber Merkezi) 5 Aralık'ta gerçekleşen kuruluş toplantısı ile birlikte tüm ülkede örgütlenme kararı alan Sol Cephe'nin Çankaya Meclisi bugün İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda kuruldu.

Toplantının açılış konuşmasını Sol Cephe Sözcüsü Ali Rıza Aydın yaptı. Aydın, Çankaya’da kurulacak meclisin Türkiye’de 21., Ankara’da ise 3. Sol Cephe Meclisi olduğunu kaydetti.

Eskişehir'de 'Haziran Direnişi: Medya - İktidar' paneli

(soL - Eskişehir) Bugün Eskişehir'de Nazım Kültürevi'nde OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu, soL Haber Portalı Haber Müdürü Can Soyer ve Yurt Gazetesi muhabiri Sami Menteş’in katılımıyla “Haziran Direnişi: Medya - İktidar” başlıklı bir panel düzenlendi.

Mudanya’da Sol Cephe tartışıldı

(soL - Mudanya) Bursa’nın Mudanya ilçesinde soL Gazetesi ile Dayanışma Yemeği dün akşam Kalami Restoranda gerçekleşti. Geceye son dönemde ses getiren Sol Cephe çağrısı damgasını vururken toplantıya katılanlar soL Gazetesi yazarı Metin Çulhaoğlu’nun konuşmasını ilgiyle dinlediler.

Ne kadar yalancısınız…

Olacak gibi değil hani.

AKP ve Erdoğan sağolsun, siyasetçilerin her gün kuyruklu yalanlar söylemesine alıştık.

Adamların (zira kadınlarını pek duyamıyoruz) sürekli yalan söyleyip, sonra da itirazlar gelince kulak tıkama huyu, yandaşlarına da sirayet etmiş durumda.

soL’da yazmayın!

Gazetemiz henüz ortada yokken, hazırlıklar sürerken karşılaşmıştık bu tuhaflıkla. İsmi soL’da yazacaklar arasında geçenlere “sen ne yapıyorsun, sakın ha” deniyordu! MİT görevlisi değildi uyaranlar, Emniyet’ten de gelmiyorlardı. Birileri sol adına, devrimcilik adına vazgeçirmeye çalışıyordu soL’un yazarlarını. “Dostça…”

Hoş, soL çıkarken “yolunuz açık olsun” diyemeyip “zor iş, bizce vazgeçin” diyenler de “dost”luk adına, iyiliğimiz için durdurmaya çalışıyordu soL’u.

Sertlik derecesi

İnsanların sinirlenip öfkelendikleri, bunun başkalarınca normal karşılandığı pek çok durum vardır.

Örneğin, çevredeki birinin kabalığı, trafikteyken bir başka sürücünün açık hatası, elektrik kesintisi, suların akmaması, uçağın geç kalkması, bir konserdeki gürültü ve konuşmalar ve başka pek çok durum normal olarak insanı sinirlendirir.

Neticede, gündelik yaşamda insanı sinirlendirici pek çok durum ortaya çıkar. Böyle durumlara sinirlenen kişilere kimse kalkıp “amma da huysuz herif” demez, normal karşılar.

Pages