Önder İşleyen

ODTÜ'de 'AKP'nin Yeni Türkiye'si' tartışıldı

Metin Lokumcu'nun öldürülmesini protesto ettikleri eylemin ardından tutuklanan 3 ODTÜ öğrencisi için arkadaşları tarafından düzenlenen "Hopa Tutuklularıyla Dayanışma Haftası" devam ediyor.

ODTÜ'lüler, hafta boyunca Fizik Bölümü önünde stand açarak arkadaşlarını 9 Aralık'taki Hopa duruşmasına davet edecekler. Bugün de yaygın bir şekilde bildiri dağıtımı gerçekleştirilirken, Yapı Topluluğu tarafından Hopa tutuklularını simgeleyen duvar örümüne başlandı.

ÖDP: Bizi de alın memleket kurtulsun

ANKA'nın haberine göre, İşleyen, gözaltıları “toplumsal muhalefete yönelik bir psikolojik operasyon” olarak nitelendirdi.

Hopa tutuklamaları devam ediyor

Hopa’da yaşanan gelişmeler ve emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun öldürülmesinin ardından protesto gösterilerine katılanlara yönelik baskı sürüyor. Ankara’da yapılan eyleme katılan ÖDP üyesi Eda Dişkaya tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Ankara Havası'nın konuğu Önder İşleyen

Erkan Yıldız ve Ali Somel, İşleyen'le AKP'nin sola yönelik saldırılarını ve Hopa protestoları ardından gerçekleşen tutuklamaları, seçimler sonrasında Türkiye'nin önündeki gündemleri, Ortadoğu'da yaşanan gelişmeleri ve çatı partisi girişimini konuşuyor.

Ankara'daki Hopa tutuklamaları kapsamında geçtiğimiz günlerde evi basılan İşleyen, hukuğun bir garabet haline geldiğini belirterek, "Tayyip Erdoğan'ın bizi kucaklamaya başladığını söyleyebiliriz" dedi.

ÖDP Genel Başkan Yardımcısının evi de basıldı!

Hopa'daki AKP terörü ve Metin Lokumcu'nun öldürülmesini protesto eylemlerinden beri AKP'nin polis terörü sürüyor. İki gündür Ankara'da süren ev baskınlarının ardından bugün de Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen'in evine baskın düzenlendi.

Baskın sırasında İşleyen evde değildi. Dolayısıyla gözaltına alınmadı.

Telefonla ulaştığımız İşleyen, kendisinin de evinin basıldığını sabah eve gittiğinde fark ettiğini söyledi. Kapının çilingirle açıldığını belirten İşleyen, bilgisayarının sabit diskine ve laptopunun götürüldüğünü ifade etti.

ÖDP: Kirli ellerinizi gençlerin üzerinden çekin!

Geçtiğimiz günlerde, Konya Ereğli'de polis operasyonuyla gözaltına alınanlardan dördü, "terör örgütü üyeliği"nden tutuklandı. Yapılan suçlamalar, "terör" suçlarının kapsamının gittikçe genişletildiğine işaret ederken, ÖDP'den de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

ÖDP’den Onur Öymen’e tepki

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen, CHP’li Onur Öymen’in Meclis’teki açılım görüşmelerinde “Dersim’de analar ağlamadı mı? Kimse analar ağlamasın, mücadeleyi durduralım dedi mi?” sözleri üzerine yaptığı açıklamada bu sözlerin “1937’de alınan tenkil kararıyla eş değer bir zulüm ve utanç ifadesi” olduğunu kaydetti. İşleyen bu sözlerle bugün de katliama, savaşa ve sürgüne işaret edildiğini belirtti.

ÖDP'den Roni Margulies eylemi açıklaması

Taraf Gazetesi yazarı Roni Margulies'e, ÖDP'li gençlerin yaptığı eylemi "Demokratik renkli bir eylem" şeklinde değerlendiren ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Bilkent’te “Yerel seçimlerde sol” tartışıldı

soL (ANKARA) Bilkent Üniversitesi Sosyalist Düşünce Topluluğu (SDT) tarafından düzenlenen 'Yerel Seçimlerde Sol' başlıklı panele Türkiye Komünist Partisi MK Üyesi Metin Uçak ve Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen konuşmacı olarak katıldılar. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği panelde solun genel olarak seçimlere bakışı ve yerel yönetimler tartışıldı.

Sivas’ta AKP karşıtlarına gözaltı

soL (HABER MERKEZİ) 'AKP'ye Ferman Yazıyoruz Ferman Da Bizim Sokaklar Da' sloganıyla AKP karşıtı eylem yapan öğrencilere polis müdahale etti. Gençlerin yürüyüşü sırasında yapılan müdahalede 7 kişi gözaltına alındı.