ÖDP

ÖDP'den 'Cumhurbaşkanlığı seçimi' açıklaması

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) hafta sonu yaptığı Parti Meclisi toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerine tavrını açıkladı. ÖDP Parti Meclisi olarak yapılan açıklamada, "ÖDP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde katile, hırsıza, diktatöre, yalancıya oy vermeme çağrısı ile tüm gücüyle Erdoğan ve AKP’ye karşı mücadele edecektir. ÖDP, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan ve AKP’ye karşı mücadelesini parçası olduğu birleşik muhalefet hareketini tüm toplumsal muhalefet kesimleri ile birlikte geliştirme doğrultusunda sürdürecektir" denildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Salihli'de Başbakan protestosu

(soL - Salihli)

Bugün TKP ve ÖDP'nin de katıldığı eylemde Salihli halkı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilçeye gelişini protesto etti. Yapılan basın açıklamasını TKP üyesi Onur Üçtepeler okudu.

"Gerici, hırsız, işbirlikçi AKP", "AKP defol bu memleket bizim", "hırsız var","her yer rüşvet,her yer yolsuzluk" "bakanlar yetmez,hükümet istifa" sloganları atıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı açıklamaya yoğun ilgi gösterildi. Basın açıklaması sonrası dağılan gruptan 10 kişinin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

ÖDP, 'Sanane Tayyip' dedi

(soL - İstanbul) ÖDP Başbakan Erdoğan’ın ‘kızlı-erkekli evler’ üzerine yaptığı açıklamayı ve AKP’nin özel hayata yaptığı müdahaleleri protesto etti. İstanbul Kadıköy Boğa Meydanı’nda saat 12.30’da buluşan ÖDP İstanbul İl Örgütü buradan Kilise Meydanı’na yürüdü. Burada ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya yaptığı açıklamada Gündelik hayata ve kadın bedenine her gün yeni bir müdahale gündeme getiren AKP, adım adım toplumsal yaşamı İslami despotizmin baskısı altında şekillendirmeye çalışıyor” dedi.

İzmir solcu mu? (2)

Ülkemizin Batı’ya açılan penceresi şehrimiz, ülke ihracatının tarıma dayalı girdilerinin yanlış politikalar nedeniyle büyük kısmının ithal edilmediği dönemlerde, Söke ve Gediz ovalarının bereketli topraklarının sunduğu imkanlarla ihtiyaçlarını gideriyordu. Ege Bölgesi’nin merkezi olarak Söke, Akhisar, Turgutlu gibi ilçeleri ve diğer illerini hep sarıp sarmaladı.

İzmir: 'Suriye ve Rojava kazanacak!'

İzmir'de bugün Rojava'daki katliama ve Suriye'deki emperyalist operasyonlara ilişkin bir basın açıklaması düzenlendi. Halkların Demokratik Partisi/HDK, Halkevleri, Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Türkiye Komünist Partisi'nin ortak imzacıları olduğu metni okuyan Didem Tosun, "Suriye halkı yaklaşık 2 yıldır emperyalizmin ve Ortadoğu’nun bütün gerici-işbirlikçi devletlerinin desteklediği, kanlı bir operasyona karşı direniyor. Bu süreçte AKP iktidarının Yeni Osmanlı hayallerini kabartan bu operasyonun, en önemli merkezi Türkiye oldu.

Bir ÖDP'li infaz edildi iddiası

İstanbul'da dün Saat 20.30’da otomobille Sultangazi’de bulunan kuyumcunun önüne gelen saldırganlar kuyumcu dükkanının içerisine girdi. Eli silahlı, yüzleri maskeli zanlılar tabancayla dükkan sahibi Serkan Ergül ile yanında bulunan ÖDP Sultangazi temsilcisi Celal Karaduman’ın üzerine kurşun yağdırdı.

Saldırganlar daha sonra kendilerini bekleyen araçla kayıplara karıştı.

Ağır yaralanan Serkan Ergül ve Celal Karaduman, mahalle sakinleri tarafından taksiyle götürüldükleri hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ankara'da binler toplandı, polis yine saldırdı (Güncelleme 02:04)

Güncelleme: 02:04
CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün geçtiği bilgiye göre Ankara Emniyeti binasında 500'den fazla gözaltı var, bazıları otobüs içinde tutuluyor!


Güncelleme: 00:04
Tunus caddesi civarında çatışmalar sürüyor. Az önce Dikmen'den yürüyenlere Meclis civarında saldırı oldu


Güncelleme: 23:09
Ankara'da birçok noktada çatışma sürüyor.


Güncelleme: 23:08
NHKM binasına yapılan saldırının ardından bazı kareler:

TKP ve ÖDP Manisa'da 'Davutoğlu istifa' dedi

TKP ve ÖDP tarafından Manisa'da düzenlenen eylemde Reyhanlı'da yaşanan bombalı saldırılar protesto edildi. Sık sık AKP karşıtı sloganların atıldığı eylemde okunan basın açıklamasında, Reyhanlı'da yaşananların sorumlusunun AKP'nin saldırgan dış politikası olduğuna işaret edilirken Dışişleri Bakanı Davutoğlu istifaya çağrıldı.

(soL - Manisa)

Tokat'ta Reyhanlı eylemi

Tokat halkı ve üniversite öğrencileri Reyhanlı'da yaşanan katliamı kınamak ve sorumlularından hesap sormak için bugün akşam saatlerinde Eğitim-Sen Tokat Şubesi önünde bir araya geldi.

Antalya'da Reyhanlı için yürüyüş

Tüm ülkede olduğu gibi Antalya'da da büyük bir üzüntü ve tepkiye yol açan Reyhanlı saldırısında, AKP'nin sorumluluğunu işaret etmek için biraraya gelen guruplar, Şarampol kapalıyol'da yapılan yürüyüş sonrası bir basın açıklaması yaptılar.

Antalya Halkevleri, ÖDP, HDK, TKP, DİSK ve KESK'e bağlı sendikaların katıldığı açıklamada şunlar söylendi:

Pages