Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce Zaman'dan istifa etti

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sürecinde- Erdoğan'a destek veren ve soruşturmanın yolsuzluk soruşturması olmadığına inandığını dile getiren, cemaate yakın isim Hüseyin Gülerce, Zaman gazetesinden istifa ettiğini duyurdu. Gülerce, cemaate yakın yazarlar tarafından eleştirilmiş ve yazılarına ara vereceğini açıklayarak 4 aylık gibi bir süre boyunca basına demeç vermemişti.

Hüseyin Gülerce: 'Böyle yangın Sünniler arasında hiç yaşanmadı'

(soL - Haber Merkezi) Sabah saatlerinde katıldığı bir televizyon programında konuşan Gülerce, "operasyon geliyor" iddialarını tekrar ederek "Çok büyük bir fırtına geliyor diyorum, bunu bazı siteler tehdit ediyor diye veriyor. Fırtına geliyor dediğiniz zaman tehdit değil tedbirinizi alın demektir. Benim alacağım tedbir duruşumu bozmamaktır. Paralel yapıya bir operasyon geliyor. Başbakan'ın dünkü toplantısı da bunun bir göstergesidir. Başbakan, toplantıya kendisini eleştirmeyen isimleri çağırdı.

Hüseyin Gülerce: Aynı gemideyiz, gemi batarsa...

Gülerce'nin, Twitter'dan paylaştığı "Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmedemiyorum, kabullenmiyorum" mesajının ardından, Zaman gazetesinden ayrılacağı iddia edilmişti.

Cemaatçi yazar Hüseyin Gülerce Erdoğan'a destek çıktı

(soL - Haber Merkezi) Gülerce'nin Başbakan Tayyip Erdoğan'ı savunduğu mesajlar şöyle

"Sulhda hayır vardır. Hayır için hiçbir zaman geç kalınmaz. Makul siyaset, normal gazetecilik ve hasmane degil insaflı eleştiri hayra gider. Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır"

Hüseyin Gülerce AKP ile ittifak şartlarını açıkladı

(soL - Haber Merkezi) Fethullah Gülen Cemaati'nin Türkiye'deki sözcüsü olarak görülen Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce AKP ile Cemaat arasında devam eden savaşın sona ermesi için ittifak şartlarını açıkladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Gülerce şunları kaydetti:

Cemaatten operasyon açıklaması

AKP ile cemaat arasındaki kavganın bir sonucu olarak görülen operasyonla ilgili cemaat kanadından ilk açıklama Hüseyin Gülerce'den geldi.

4 Bakanın oğlunun ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinin de gözaltına alındığı operasyonla ilgili Twitter'dan açıklama yapan Hüseyin Gülerce "Devam eden operasyonu, Hizmet Hareketini adres göstererek hedef saptırma gayretleri var" dedi.

İşte Gülerce'nin açıklaması:

ekran_resmi_2013-12-17_15.27.02.png

İslamcılar secdeye durdu: ABD'nin müdahalesi Allah'ın işi!

(soL - Haber Merkezi) Batılı ülkelerin başını çektiği koalisyonun Suriye'ye yönelik bir müdahaleye girişeceği giderek belirginleşirken, Türkiye'de Mısır darbesine verdiği destek nedeniyle Batı'yı ve ABD'yi lanetleyen İslamcılar, müdahalenin en büyük destekçileri olarak sıraya girdiler.

İslamcı yazarlar, "Esed zulmünü durdurmak" üzerinden emperyalist saldırganlığı meşrulaştırmaya çalışırken, AKP'nin Suriye'deki dış politikasının aslında ne kadar doğru olduğunu kanıtlamak için uğraşıyorlar.

Gülen Cemaati’nden Erdoğan’a destek

"Gülen Cemaati'nin Türkiye'deki sözcüsü" olarak anılan Hüseyin Gülerce, Zaman gazetesinde bugün yayımlanan “Bunu, Erdoğan’a neden yapıyorlar?” başlıklı yazısında Gezi Parkı eylemlerinin kaynağının küresel odaklar olduğu masalını yinelerken, bu odakların amacının Erdoğan üzerinden AKP’yi zayıflatmak olduğunu ima etti. Gülerce, “Erdoğan’a yapılana sessiz kalınırsa, AK Parti zaafa düşecektir” diyerek Erdoğan’a sahip çıkmaya çağırdı.

AKP'den Cemaat'e yanıt geldi

Zaman yazarı Hüseyin Gülerce'nin dünkü yazısı cemaat tarafından AKP'ye verilmiş bir mesaj olarak görülüyor. Gülerce dünkü özetle AKP'nin Başkanlık sistemi ısrarından vazgeçmesi, Erdoğan'ın da Başkan ya da Cumhurbaşkanı olma hevesinde olmaması gerektiğini yazdı.

Ve yandaş basından beklenen yazı: ODTÜ eylemi vesayetçilerin işi!

Zaman yazarı Hüseyin Gülerce, bugün ODTÜ’deki olaylara ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Protestonun ve açık polis terörünün hemen ardından öğrencileri hedef haline getiren yandaş basının saldırılarına son noktayı koyan Gülerce, öğrencilerin eylemini “zorda kalan vesayetin direnişi” şeklinde tanımladı.

Öğrencilerin Başbakan protestosunun “profesyonelce tezgâhlanmış bir tertip” olduğunu iddia eden Gülerce, dün Star gazetesinin dile getirdiği illegal örgütler iftirasına başvurarak gençlik örgütlerini "terör örgütü" ilan etme çabasına da destek sundu.

Pages