Demokratik Açılım

Ufuk Uras yine AKP'ye akıl verdi

BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras yazılı bir açıklama yaparak, AKP hükümetinin önceki dönemin hatalarından ders çıkartması ve bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini savundu.

Dinci örgütlerden Kürt sorununa 'ümmetçi çözüm'

Dinci örgütler önceki gün Kürt sorununun çözümü konulu bir gösteri düzenlediler. Galatasaray Lisesi önünden Taksim Meydanı'na kadar yapılan yürüyüşe, Mazlum-Der, İHH İnsani Yardım Vakfı, Özgür-Der, Akabe Vakfı, Anadolu Platformu, Araştırma Kültür Vakfı, Fatih Akıncıları Derneği, Hikmet Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Medeniyet Derneği gibi örgütler katıldı.

Erdoğan'ın açıldığı kadınlar!

Başbakan'ın sanatçı, yazar ve sporculardan sonra bu kez kadınlara yönelik olan "Demokratik Açılım" toplantısı dün Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yapıldı. Öncekilere oranla fazla ilgi çekmeyen toplantıda Erdoğan'ın yaptığı konuşmaya damga vuran ve AKP iktidarının kadın sorununa bakışının da temelini yansıtan bir ifadesi şöyle idi: "Anneliğin siyaseti yoktur, ideolojisi, sağcılığı, solculuğu yoktur."

Erdoğan’ın yeni açılım toplantısı kadınlarla

Ankara’dan İstanbul’a geçecek olan Erdoğan, Kürt açılımı görüşmelerine de devam edecek.

Erdoğan, 18 Temmuz Pazar günü İstanbul Dolmabahçe'deki ofisinde kadın dernekleri ve örgütleriyle temsilcileri ile bir araya gelecek.

(soL-Haber Merkezi)

Türköne'den Öcalan çarkı

Zaman gazetesi köşe yazarı Mümtaz'er Türköne dünkü köşe yazısında, “Demokratik açılım, terör örgütünün elindeki sermayeyi tüketti. Artan şiddetin en önemli sebebi bu. Öyleyse demokratik açılım daha cesur adımlarla devam etmeli” derken, ‘Abdullah Öcalan ve terör örgütünün bu saatten sonra’ sadece susturulması gerektiğini yazdı.

"İktidar sporda da hesap verecek!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "demokratik açılım" kapsamında aralarında Aziz Yıldırım, Fatih Terim, Ali Şen, Ertuğrul Sağlam gibi spor camiasının ünlü isimleriyle bir araya gelirken, dışarıda protesto vardı.

Spor - Sen (Spor Emekçileri Sendikası ) üyeleri Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nin önünde düzenledikleri protestoda "İktidar sporda da hesap verecek" yazılı bir pankart taşıdılar.

Fatih Terimli, Aziz Yıldırımlı "açılım"

Kürt sorununa çözüm getireceği vaadiyle ortaya atılan "demokratik açılım" fazla yol alamamış olsa da, "demokratik açılım buluşmaları" yol almayı sürdürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "demokratik açılımı" anlatmak için spor adamlarıyla İstanbul'da Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde bir araya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sporcularla sırasında, "Artık dünün parametreleriyle, geçmişin tortularıyla, yakın tarihimizin ayağımıza bağladığı zincirlerle, prangalarla geleceğe yürüyemeyiz" dedi.

"1 Mayıs açılıma yarasın"

Bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, 1 Mayıs kutlmalarının Taksim'de yapılması konusunda İstanbul Valiliği ile sendikaların anlaşması konusunda da açıklamalarda bulundu.

Soru değil açılım kitapçığı!

Hürriyet gazetesi’nde yer alan, M. Akif Erdem’in haberine göre bugün AKP Gençlik Kolları, üniversiteye giriş sınavından istifade Ataşehir Prof. Dr. Faik Somer Anadolu Lisesi önünde stand açıp “açılım kitapçığı” dağıttı. Veliler AKP’lilere tepki gösterirken, stand sonunda olay yerine gelen polisler tarafından kaldırıldı.

Said-i Nursi 'demokrasici'leri birleştirdi

Ölümünün 50. yılında Said-i Nursi'yi anmak için Risale-i Nur Enstitüsü'nün organize ettiği, son haftaya yayılan çeşitli etkinliklerden biri de dün İzmir'de gerçekleştirildi. Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı'nda, ''Said-i Nursi ve Demokratik Açılım'' konulu bir panel düzenlendi.

Risale-i Nur Enstitüsü Başkanı ve Yeni Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular ve Yeni Asya Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz'ün yanı sıra geçtiğimiz hafta aynı başlıkta İstanbul'da düzenlenen panele de katılan Prof. Dr. Doğu Ergil de bu panelde hazır bulundu.

Pages