Cihan Haber Ajansı

Cihan Haber Ajansı: Siber saldırı altındayız

(soL-Haber Merkezi) Cihan Haber Ajansı'ndan (CHA) yapılan açıklamada, ajansın yerel seçimleri 70 bin kişiyle takip ettiği belirtildi.

Cemaat medyası TKP'yi pek anlamadı...

(soL - Haber Merkezi) AKP ile Cemaat arasında sert bir tartışmaya neden olan dershane konusuyla ilgili olarak, Türkiye Komünist Partisi tarafından bugün, "AKP-cemaat kavgasını biz bitirelim, sorunu kökten çözelim! Dershaneler kapatılsın, bütün özel okullar devletleştirilsin!" başlıklı bir açıklama yayınlandı.

Cihan Haber Ajansı Ankara Emniyeti’nin imdadına yetişti: Meğer Barış'ı arkadaşları vurmuş!

İki gün önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ODTÜ’ye gelmesiyle yaşanan polis saldırısı nedeniyle eleştirilerin hedefi durumundaki Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün imdadına Cihan Haber Ajansı yetişti.

Bursa Emniyetinden 4+4+4 mitingine telefon tacizleri

sendika.org'un haberine göre, Cihan Haber Ajansı’nın geçtiği bir haberde, Bursa polisi büyük bir başarıya imza atmış. Halkevcilerin 4+4+4 sisteminin durdurulması talebiyle Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü işgal etmesinin ardından harekete geçen Bursa polisi, mülki amirliklerin bilgisi dahilinde haftalardır örgütlenen ve sağır sultanın bile duyduğu 15 Eylül mitingini öğrenmiş.

Sonra da Bursalı velileri arayarak “Halkevleri’nin eylemine katılmayın, çocuklarınızı da uzak tutun” demiş.

Cihan’ın haberi şöyle:

Cihan Haber ajansı Beşar Esad’ı fena yakaladı!

Gerici basın Beşar Esad’a nereden saldıracağını şaşırdı. Daha önce sık sık Suriye’deki rejim ve Esad aleyhine yaptığı yalan haberlerle tepki toplayan gerici basın bu kez kafayı Esad’ın kıldığı namaza taktı.

Cihan Haber Ajansı’nın bugün yaptığı ve Zaman Gazetesi’nde de yayınlanan “Esed, bayram namazında imamdan önce selam verdi” başlıklı haberde Esad’ın dün kılınan bayram namazında imamdan önce selam vermesi konu edildi.

Suriyeli muhalifler "taş atarak sınırı aldık" dedi, Cihan Haber Ajansı da yazdı!

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) mensup kişilerin Suriye'nin Türkiye ve Irak'taki sınır kapılarını kontrol ettiği söylentisinin yayılmasının ardından, Cihan Haber Ajansı (CHA) muhaliflerle röportaj yaptı.

Zaman, arayışına Almanya’da değil Libya’da devam etmeli

Zaman Online’ın bugün yer verdiği manşetlerden bir tanesi “Merkel Osmanlı eğitim sisteminin araştırılmasını istemiş” başlığını taşıyordu. Haberin spotunda ise şu ifadelere yer veriliyor: “Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Osmanlı eğitim sisteminin araştırılması ve Almanya'da da uygulanabilmesi için yetkililere talimat verdiği ortaya çıktı.”

Çocukların yüzüne '7.2'yi Ergenekon ve KCK mi yazdı?

Kimse Yok Mu Derneği ve TUSKON işbirliğiyle, işadamı, siyasetçi ve sanatçılardan oluşan bir grup, bayramın ikinci gününde "depremzedelere moral vermek ve yardım etmek" amacıyla Van'da bir dizi etkinlik gerçekleştirmişti. Hatırlanacağı üzere, AKP milletvekili Hakan Şükür'ün de katıldığı etkinliklerde, çocukların yüzüne boyayla "7.2" yazılmış, Kimse Yok Mu Derneği'ne, "çocuklara depremi böyle mi unutturacaksınız" diyen yurttaşlar ve birçok gazete tepki göstermişti.

Şinal'ın ifadeleri TRT, AA ve Cihan'ı rahatsız etti!

Birinci ''Ergenekon'' davası ile birleştirilen Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılmasına ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Bedirhan Şinal'ın dün ve bugün yaptığı açıklamalar AKP cephesinde paniğe neden oldu. TRT, Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı Şinal'ın ifadelerini basın tarihine geçecek kadar ciddi bir sansür uygulayarak haberleştirdi.

Cihan savaş propagandasına başladı

Emperyalizmin Suriye'ye dönük müdahalesinde Türkiye'nin tetikçilik yapacağı yönünde işaretler çoğalırken Cihan Haber Ajansı oldukça provokatif bir habere imza attı. Zaman gazetesinin de internet sitesinde "Türk bayrağını indirip Suriye bayrağını astılar" başlığı ile manşetten verdiği haber bilinçli bir savaş propagandasına başlandığını gösteriyor.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Pages