Akşam gazetesi

Akşam'ı Başbakanlık da yalanladı

Genelkurmay karargahında ‘40 paralel paşa’ olduğu yönündeki iddialara devletin zirvesinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Dün yapılan açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “TSK ile ilgili haberlerde titiz davranılmasını” isterken, Genelkurmay Başkanlığı iddiaları reddederek yargıya gitmişti. Son olarak bir yalanlama haberi de Başbakanlık’tan geldi.

Akşam ve Sky Türk Ethem Sancak'a satıldı

Akşam Gazetesi, bünyesinde bulunan GÜNEŞ, Sky Türk 360 ve dergileriyle birlikte işadamı Ethem Sancak’a satıldı. TMSF, devir işlemlerinin yapılması için hazırladığı sözleşmeyi yarın imzaya açıyor. 64 milyon dolar borcu ve çok sayıda haciz işlemiyle boğuşan grubun Ethem Sancak’a devrinden sonra yeniden yapılandırılması bekleniyor.

Sinyali vermişti
Geçtiğimiz günlerde Skyturk360’da bir programa konuk olan Ethem Sancak, stratejik sektör olarak nitelendirdiği medyaya yeniden dönmek istediğini belirtmişti.

Akşam'dan bir gazeteci daha kovuldu

(soL -Haber Merkezi) Akşam Gazetesi’ne TMSF’nin el koymasının ardından işine son verilen gazetecilerin sayısı artıyor.

Bu sefer bir kadın gazetecinin daha işine son verildi. Akşam Gazetesi Hafta Sonu Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Nilay Örnek, Twitter’daki sayfasından kovulduğunu şöyle duyurdu “Sanırım bir yerlerde yazdı ki telefonlar başladı. Evet kovuldum... Ve gayet iyiyim. canlarım size emanet”

Bir çok ismini Haziran direnişi boyunca kaybeden Akşam, kısa süre önce yazarları Tuğçe Tatari ve Hüsnü Mahalli'nin işine son vermişti.

Akşam'ın yeni patronu belli oldu

Hurriyet.com.tr'ye açıklama yapan Cengiz İnşaat'ın sahibi Mehmet Cengiz, Akşam Gazetesi, SKY 360 ve Alem FM'i 60 milyon dolara üç eşit ortak olarak satın aldıklarını söyledi.

Cengiz İnşaat'ın TMSF ile yaptığı anlaşmayla "patron basını"nda gazete ve televizyonuyla yeni bir medya grubu daha ortaya çıkmış oldu.

Ocaktan göreve hızlı başladı: Akşam'dan çirkin Lice manşeti!

Geçtiğimiz hafta Akşam gazetesinin başına atanan eski AKP milletvekili ve Star gazetesi Yayın Koordinatörü Mehmet Ocaktan, göreve hızlı başladı.

18 yaşında bir gencin katledildiği "kalekol" yapımı protestosuna ilişkin Akşam gazetesi "Olayların nedeni kalekol değil, uyuşturucu rantı/İşte Lice'nin esrarı" manşeti attı.

İlçede yeni bir karakol istemeyen halkın protestosuna ve askerin halka ateş açmasına ilişkin tek kelime edemeyen Akşam tarafından atılan çirkin manşet şöyle:

2023 vizyonuna yakışan sağlık: Dubai modeli AVM-hastaneler geliyor!

“Yekvücut şehir hastanelerini finanse edeceğiz!” başlıklı yazısında konuyu değerlendiren Kemaloğlu, Türkiye’nin AKP hükümeti öncülüğünde inşa edilecek olan AVM-hastaneler ile küresel sağlık sektörüne katılacağına dikkat çekti.

Dubai modeli çakma beş yıldızlı otel-hastanelerin hükümetin sağlık kurumlarında planladığı mekânsal ve zihinsel dönüşümün önemli göstergesi olduğunu ifade eden Kemaloğlu, koruyucu sağlık hizmetinden çekilen devletin, hortlayan kızamık ve verem salgınlarına aldırış etmeden AVM-hastanelerle “2023 vizyonuna yakışan sağlığa” yatırım yaptığını kaydetti.

ÖSYM: ‘ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak’

ÖSYM, ÖSYS başvuru süresinin kar yağışları sonucu yolların kapanması nedeniyle uzatılacağına ilişkin basında yer alan bir haber üzerine açıklama yaparak süre uzatılmasına gidilmeyeceğini bildirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni yandaşlıkta çığır açtı: Güçlü MİT Güçlü Türkiye

Dünyanın en çok konuşulan istihbarat örgütü CIA'nın (Merkezi Haber Alma Teşkilatı) ABD'nin emperyalist politikaları doğrultusunda hem ülke içinde hem de ülke dışında gazetecileri kullandığı, hatta bizzat satın aldığını bilinir. Ancak şimdiye kadar hiçbir gazetecinin "Güçlü CIA, Güçlü ABD" sloganını bir haberde ya da bir yazıda kullandığını duymadık. Ancak Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya bugünkü köşe yazısında hükümet ve MİT övgüsünü "Güçlü MİT, Güçlü Türkiye" sloganına yazısında yer verecek kadar ileri götürdü.

'İlkel Fijililer' kadar olamadık!

Akşam gazetesi bugünkü "Türkler Çıldırmış Olmalı" başlıklı manşetinde, Türk İşbirliği Kalkınma Teşkilatı'nın (TİKA) Pasifik Okyanusu'nda bulunan Fiji Adaları'nda kurduğu 'mikro HES'e yer verildi. Haberin spotunda "Türkler sınırları, okyanusu aştı, Fiji'nin balta girmemiş ormanlarına HES kurdu. Yıllar sonra elektriğe kavuşan Savu Savu'lular mutlu, 'Kahin bize yıllar önce söylemişti. Kehaneti gerçek oldu' diyorlar" ifadelerine yer verilerek bir yandan Fijililer aşağılanırken bir yandan da Türkiye'de HES'lere karşı mücadele edenlere "ilkel Fijililer kadar olamadınız" mesajı verildi.

Pages