açılış

Bolu'da HDP'ye faşist saldırı

(soL - Bolu) Açılış sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için emniyet güçleri geniş güvenlik önlemi aldı. Açılış öncesi kalabalık bir grup, Izzet Baysal Caddesi üzerinde açılışı yapılan il binasının önünden geçti.

Açılış sonrası ise İzzet Baysal Caddesi'nde Yakup Ö. Isimli bir öğrenci ile kalabalık bir grup arasında henüz sebebi bilinmeyen bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle çıkan kavgada, Yakup Ö. başından yaralandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, Yakup Ö.'yü İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi’ne götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

AKP'nin 'dev eserleri' cüce çıktı!

Günlerdir reklamı yapılan "113 dev eser"in açılışı bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara'da yapılacak.

Cumhuriyet'ten Fırat Kozok'un haberine göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bir gelenek haline getirilen toplu açılışların ilki, 110 tesisle 10.10.2010'da yapıldı. Bakanlık, 11.11.2011'de tamamladığı 111 tesisi, 12.12.2012'de ise 112 tesisi yine Başbakan Erdoğan'ın katıldığı törenlerle açtı.

Milas'ta Erdoğan için 'önleyici gözaltı'

Güncelleme 20:12

Savcı'nın Ayhan Karahan'ın serbest bırakılmasını istediği ancak Muğla Valisi'nin emriyle Başbakan Erdoğan gidene kadar Karahan'ın gözaltında tutumasına karar verildiği öğrenildi.


DHA'dan Yaşar Anter'in haberine göre Bodrum Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplu açılış töreni öncesinde Muğla’nın Milas İlçesi’nde gözaltına alındı. Ayhan Karahan’ın üzerinde ’Padişah Defol’ yazılı pankartın ele geçtiği belirtildi.

Marmaray'ı dualarla açtılar

Üsküdar'daki Marmaray açılış törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile bazı bakan ve milletvekilleri katıldı. Törende Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Romanya Başbakanı Viktor Ponta ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe de katıldı.

TKP Dikmen bürosu açıldı

(soL-Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi Dikmen Bürosu bugün parti üye ve dostlarının katılımıyla açıldı. İlker Caddesi Şamdan Düğün salonunun üst katındaki parti bürosunun açılışına Dikmen halkı yoğun ilgi gösterdi..

Ankara'da Ethem Sarısülük Parkı açıldı

Tolga Sağ sahneye çıktı.


Ethem Sarısülük'ün abisi Mustafa Sarısülük yaptığı konuşmada İstanbul'da gezi eylemlerinde biber gazı kapsülüyle vurulan Berkin'e de, Ethem'e sahip çıkan bu halkın sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Batıkent, Kadıköy'deki büyük buluşmayı da mücadele ortaklığı duygularıyla selamladı.


Ankara’nın Yenimahalle İlçesi’nde polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün adının verildiği park vatandaşların katılımıyla açıldı.

Erdoğan: 'Gerçek çevreci biziz'

Bağcılar Meydanı'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Esenler Otogar-Bağcılar-Mahmutbey- Olimpiyatköy- Başakşehir metro hattının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerçek çevrecinin AKP iktidarı olduğunu öne sürerek, “Ey CHP, sen kim çevrecilik kim? Öyle Taksim Meydanı'na çıkıp, orada nara atmakla çevreci olunmuyor” sözleriyle CHP’ye yüklendi. Erdoğan ayrıca akademisyenlerin en fazla 295.000 kişinin katılmış olabileceğini açıkladığı Kazlıçeşme'deki AKP mitingine 1 milyon 200 bin kişinin katıldığını iddia etti.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

İzmir'de akademisyenlerden eylem

Dokuz Eylül Üniversitesi Dernekler Platformu, Çapuleyşın Müzik Orkestrası, Üniversite Konseyleri Derneği ve Eğitim-Sen 3 No'lu şube Alsancak İskelesi önünde dün akşam bir araya geldi. Alsancak İskelesi önünde toplanan kitle, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bir yürüyüş gerçekleştirdi. Katılımcılar adına konuşmalar yapılırken, Çapuleyşın Müzik Orkestrası da şarkılarıyla eyleme katıldı.

(soL-İzmir)

Solcu Liseliler, Şahabettin Bakırsan kütüphanesi açtı

Solcu Liseliler, Türkiye Komünist Partisi Bakırköy İlçe Binası’nda Gelenekten Geleceğe Şahabettin Bakırsan Kütüphanesi kurdu.

Solcu Liselilerden konuya ilişkin yaptığı "Bizler, Solcu Liseliler olarak geleceği inşa ediyoruz" başlıklı açıklama şu şekilde:

"Ülkemizde son 10 yıldır kitapların yasaklandığı, basılmamış kitapların bile toplatıldığı, kütüphanelerin kapatılıp yerine camilerin, mescitlerin yapıldığı bir süreçten geçiyoruz. AKP iktidarı okumayan, her şeye biat eden, ezberci zihniyete sahip bir nesil olarak yetişmemizi istiyor.

Pages