Maaşlarını alamayan sağlık emekçileri iş bıraktı

Adana'da sahipleri aynı olan 2 tıp merkezinde maaşlarını 2.5 aydır alamadıklarını öne süren yaklaşık 100 sağlık çalışanı iş bıraktı.
Perşembe, 23 Kasım 2017 12:53

Adana'nın Seyhan ilçesindeki Meydan Mahallesi ve Onur Mahallesi’nde, sahipleri aynı olan 2 tıp merkezinde çalışan yaklaşık 100 sağlık personeli, 2.5 aydır maaşlarını alamadıklarını ve geçen yıldan da alacaklı olduklarını söyledi. İsmini belirtmek istemeyen bir sağlık çalışanı, tıp merkezlerinin sahibi hissedarın arasındaki problem nedeniyle işlerin yolunda gitmediğini ve yöneticilerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe vererek işletmeleri tadilattaymış gibi gösterdiğini ancak herhangi bir tadilat yapılmadığını öne sürdü.

Bilge Yılmaztürk ise 2016 yılından 5 aylık maaş alacaklı olduğunu, son 2.5 aydır da maaşını alamadığını vurgulayarak, “Şu an hiç muhatap bulamıyoruz. Otorite boşluğu var. Sesimizi duyurabileceğimiz merci yok. Hakkımızı, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Çocuklarımız evde mağdur. Sigortamız devam ediyor ama paramızı alamıyoruz. Herkes evine ekmek götüremez, çocuklarının cebine harçlık koyamaz hale geldi. Kirasını ödeyemeyen arkadaşlarımız var” şeklinde konuştu.