İşsizlik can alıyor: Kendini asan işçinin cebinden 'işsizlik intiharı' notu çıktı!

Gerçek işsiz sayısının 7 milyon 109 bine ulaştığı Türkiye'de işsizlik artık can almaya başladı. Diyarbakır Ergani'de 24 yaşındaki bir işçi kendini iple ağaca asarak canına kıydı. İntihar eden işçinin cebinden "işsizlik notu" çıktı!
DHA
Perşembe, 20 Nisan 2017 23:23

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, iple kendini ağaca asarak yaşamına son veren 24 yaşındaki Murat Akar'ın cebinden "Parasızlık ve işsizlik yüzünden intihar ettim" yazılı not çıktı. 

İlçedeki Şeyh Şükrü Mezarlığı yakınlarındaki bir bahçede Murat Akar, iple ağaca asılı olarak ölü bulundu. Polisin yaptığı incelemede Akar'ın cebinde, "Parasızlık ve işsizlik yüzünden intihar ettim" yazılı kağıt bulundu. 

CANSIZ BEDENİ AĞAÇTAN İNDİRİLİRKEN TELEFONU ÇALDI...

Cansız bedeni ağaçtan indirilen Murat Akar'ın, bu sırada cep telefonu çaldı. Telefona cevap veren polis, durumu kardeşine güçlükle anlattı.

Murat Akar'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Ergani Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan ön otopsinin ardından detaylı otopsi icin Akar'ın cenazesi Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma ise sürerken, Murat Akar'ın askerlik dönüşü iş bulamadığı, anne-babası ve biri böbrek hastası iki kız kardeşi ile birlikte yaşadığı öğrenildi.