İnşaat çöktü bir işçi hayatını kaybetti

Didim Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Altınkum'u Güzelleştirme Projesi" kapsamında yapılan yıkım çalışmaları sonucu bina çöktü bir işçi hayatını kaybederken birçok yaralı da hastaneye kaldırıldı
DHA
DHA
Perşembe, 05 Mart 2015 14:13

Didim Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Altınkum'u Güzelleştirme Projesi" kapsamında bir süre öne eski binalar ya da kaçak yapılar için yıkım çalışması başlatıldı. Altınkum Sahili'nde süren çalışmalar sırasında bugün saat 11.30 sıralarında yıkımına başlanan iki katlı bina çöktü.

İşçilerden Elektrik Teknisyeni 33 yaşındaki Levent Bakay ile Raşit Yıldırım ve Müslüm Karabulut balkonun beton parçalarının altında kaldı. Vinç yardımıyla beton parçalar işçilerin üzerinden kaldırıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde işçilerden Levent Bakay'ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralı Raşit Yıldırım ve Müslüm Karabulut ile etrafa saçılan beton parçalarının isabet ettiği işçilerden Bahattin Tokmak, Ahmet Zengin ve Hacı Darıcı ambulanslar ile Didim Devlet Hastanesi ile Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yıkılan bina altında kaç işçinin kaldığının belirlenemediği bu nedenle AKUT ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Evli olan Levent Bakay'ın kısa bir süre önce dünyaya gelen üçüncü çocuğuyla tekrar baba olmanın sevincini yaşadığı belirtildi.