Muhalifler savaş suçu işlemeye devam ediyor

Özgür Suriye Ordusu militanlarının haftalardır saldırdığı İdlib’e bağlı Harem kasabasında sivillere yönelik gerçekleştirdikleri katliamların video görüntüleri açığa çıktı. Batı basını, sıkıştıkça daha da vahşileşen muhaliflerin işledikleri savaş suçlarından rahatsızlık duymaya başladı.
Cuma, 09 Kasım 2012 19:10

Suriye’nin Türkiye sınırında bulunan Harem kasabasında yoğun çatışmalar devam ediyor. Özgür Suriye Ordusu’nun Türkiye’den daha rahat lojistik destek sağlamak üzere ele geçirmek için bastırdığı, ama bir türlü ele geçiremediği kasabada yoğun bir biçimde savaş suçu işlediklerinin kanıtları açığa çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde bazı video paylaşım sitelerinde yayımlanan bir başka görüntüde muhaliflerin Harem’de silahsız bir adamı infaz ettikleri görülüyor. ÖSO militanlarının işlediği bu suçlar, Suriye’deki muhalefeti yeniden şekillendirmek üzere kolları sıvayan Batı’dan da tepki çekmeye başladı. Bazı ana akım medya kuruluşları ÖSO’nun işlediği savaş suçlarını gündeme getirerek, muhalefetin yeniden yapılandırılması, aksi takdirde bütün “meşruiyetini” kaybedeceği mesajı veren haberlere yer vermeye başladı.

Harem’deki bazı cinayetlerin ve daha önce Sarakeb’de 10 kişinin infaz edilişinin görüntüleri BBC tarafından da bu mesajla yayımlandı. İşte o görüntüler.

DİKKAT: VİDEO RAHATSIZ EDİCİ GÖRÜNTÜLER İÇERMEKTEDİR.

(soL-Dış Haberler)