Çarşamba, 21 Kasım 2012 - 07:51

İsrail Başbakan Yardımcısı'nın sayfalarında Filistin'e destek mesajları


İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom’un Facebook, Twitter, Youtube ve Linkedin hesapları hacklenerek, Filistin yanlısı resim ve ifadelerle donatıldı.

İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom’un Facebook, Twitter, LinkedIn ve YouTube hesapları hacklendi. Şalom’un bu web sitelerindeki sayfaları Filistin yanlısı görsel ve ifadelerle dolduruldu. Saldırıyı ZCompanyHackingCrew adlı bir hacker grubunun üstlendiği bildirildi.

ZCompanyHackingCrew, Şalom’un Facebook, Twitter, LinkedIn ve YouTube hesaplarının yanı sıra kişisel mail adresini de hacklediğini iddia etti. Grup, Şalom’un mail adresi vasıtasıyla pek çok belgeye ve Şalom’un iletişimde olduğu kişilerin listesine ulaşıldığını ifade etti.

youtube1.jpg

Hackerlar Şalom’un Facebook sayfasına “Özgür Filistin” yazılı bir kapak fotoğrafı yerleştirdi. Şalom’un hacklenen Twitter sayfasında ise “bu haksız savaş ve işgali” protesto etmeye çağıran paylaşımlar yer aldı. Filistinliler için “işgal edilmiş topraklarını korumaya çalışan masum insanlar” denilen paylaşımların tümü Şalom’un kendisi tarafında