VİDEO - Film değil gerçek: Kelepçelerini çözdü, polis arabasını kaçırdı

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşanan olayda, gözaltına alınan bir kadın polis aracının içerisindeyken kelepçelerinden kurtularak aracı kaçırdı. Kaçırmanın ardından başlayan 23 dakikalık aksiyon dolu kovalamaca ise kameralara saniye saniye yansıdı.
Cuma, 08 Eylül 2017 10:33

Teksas'ın Lufkin şehrinde hırsızlık yaptığından şüphelenilen 33 yaşındaki Toscha Sponsler, gözaltına alındı. Genç kadının çantasında arama yapan polisler, Sponsler'ı kelepçeleyerek polis aracında bekletti. Bu sırada kelepçelerinden kurtulan kadın, aracın direksiyon tarafına geçti. Kadın daha sonra aracın başına geçerek aracı kaçırdı.

Durumu fark eden polisler hemen kaçırılan polis aracını kovalamaya başladı. Kadının firari, 160 kilometre hızda 23 dakikalık aksiyon dolu bir kovalamacaya neden oldu. Hızla giden kadının kullandığı araç, ancak ağaca çarparak durabildi.

Toscha Sponsler, uyuşturucu madde bulundurmak, ciddi yaralama ve ölüm tehdidi ile kolluk kuvvetlerinden kaçmaya teşebbüs, kamu görevlisine saldırı, tutuklu halde iken kamu aracının kaçırılması, yetki dışı kamu arabasının kullanılması suçlarından Angelina Bölge Cezaevine gönderildi.

Aracın görüntülerinin paylaşılmasının ardından sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.