Trump: Putin'le iyi ilişkimiz boks maçı bekleyenleri rahatsız etti

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyada yaptığı açıklamada 'Rusya’yla iyi ilişkisinin ‘bazılarını’ rahatsız ettiğini' ifade ederek, 'Putin ile iyi ilişkimiz boks maçı bekleyen birçok kişiyi rahatsız etti' dedi.
Dış Haberler
Çarşamba, 18 Temmuz 2018 17:24

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le ilişkisine dair açıklama yaptı.

Trump, yaptığı açıklamada “İstihbaratın yüksek kesimlerindeki pek çok kişi, Helsinki'de basın konferans performansıma bayıldı. Putin ile daha önceki toplantımızda birçok önemli konuyu görüştük. Putin ile iyi ilişkimiz boks maçı bekleyen birçok kişiyi rahatsız etti. Büyük sonuçlar gelecek” dedi. 

Bir başka açıklamada Trump, “Brüksel'deki NATO toplantısı büyük bir zafer iken, ülkeler tarafından hızlı bir şekilde milyarlarca dolar arz edilirken, Rusya ile görüşmemiz uzun vadede daha büyük bir başarı olabilir. Bu toplantıdan pek çok olumlu şey çıkacak. Rusya, bizimle iyi ilişkileri olan Kuzey Kore'ye yardım etmeyi kabul etti. Acelesi yok, yaptırımlar devam ediyor. Kuzey Kore’yi büyük faydalar ve heyecan verici bir gelecek bekliyor" ifadelerini kullandı. 

Son olarak Trump, “Bazıları Rusya’yla iyi anlaşmama dayanamıyor. Savaşa gitmeyi iyi anlaşmamızı tercih ediyorlar. Buna Trump Geçimsizlik Sendromu denir" demişti.

ABD'de Trump'ın Putin'le "yakınlaşma" girişimine tepkiler sürüyor.