Paris'teki silahlı saldırıyı IŞİD üstlendi

Fransa'nın başkenti Paris'in Champs Elysees Caddesi'nde bir polisin hayatını kaybettiği, bir polisin yaralandığı saldırıyı IŞİD'in üstlendiği belirtildi.
AA, İHA
Cuma, 21 Nisan 2017 01:57

IŞİD'in propagandasını yapan Amaq yayın organı Paris Champs-Elysees’de gerçekleşen saldırıyı IŞİD'in üstlendiğini paylaştı.

Bir polisin hayatını kaybettiği, iki polisin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren şahsın, daha önce terör şüphesi ile fişlendiği öğrenildi. Saldırganın 1977 doğumlu olduğu ve 16 yıl önce polislere yine saldırıda bulunduğu bildirildi.

 

İçişleri Bakanlığı, polis tarafından saldırganın evine ve arabasına arama yapıldığını bildirdi. Araba araması sırasında bomba imha ekibi getirtildi. Paris’in sembol caddesinin hala polis tarafından kapatılmış durumda olduğu, bölge üzerinde de helikopterin uçuş yaptığı gözlemlendi.

Öte yandan saldırının caddenin 104. numarasında gerçekleştiği ve 102. numarada bulunan Türkiye turizm ofisi ve Yunus Emre Enstitüsünün çok yakınında olduğu açıklandı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'nin önümüzdeki günlerde yapacağı seyahatleri iptal ettiği duyuruldu.

SAVCILIK: KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Paris saldırganının kimliğinin belirlendiği açıklandı. Saldırganın tek başına hareket edip etmediği araştırılıyor.

Henüz doğrulanmayan verilere göre, saldırgan 39 yaşında ve Fransa doğumlu.