Emperyalistlerin kirli düzeni: ABD her krizde 20-25 milyar dolar kazanıyor!

Politics gazetesi köşe yazarı Miroslav Lazanski, dünyadaki krizlerin silah ticareti yapan ülkeler için bir ‘hediye' olduğunu belirterek, ABD'nin her krizde 20-25 milyar dolar kazandığını ifade etti.
Salı, 12 Eylül 2017 07:37

Dünyaya savaş, kriz ve yoksulluk yayan ABD, attığı tüm bu adımları bir yandan da paraya çevirmeyi başarıyor.

Son olarak Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ni hedef alan ABD, bu krizi de kendisi için bir fırsata çevirmeye çabalıyor.

Krizin ardından Güney Kore ve Japonya'ya ciddi miktarda silah satış anlaşmaları yapan ABD'nin adımlarını değerlendiren Politics gazetesinde köşe yazarı olan Miroslav Lazanski, dünyadaki herhangi bir krizin büyük ülkelerin silah endüstrisi için bir ‘hediye' olduğunu belirtti.

Sputnik'te yer alan habere göre, Lazanski, ABD'nin her krizde 20-25 milyar dolar kazandığını belirtirken, Kore yarımadasındaki krizin bir istisna olmayacağını söyledi.

Tahran ile Riyad arasındaki gerginliğin de ABD'ye 65 milyar dolar kazandırdığını hatırlatan Lazanski, şöyle konuştu:

"Bu Suudi Arabistan'ın sipariş verdiği hacim. Öte yandan ABD için yanlış hesaplamaların olduğu zamanlar da oldu. Milyarlar ve çok sayıda asker kaybettiği dönemler geçti. Vietnam'da da, Afganistan'da da böyle oldu. Trilyonlarca dolar kaybettiler, ancak bu savaş hiçbir işe yaramadı. Bir yandan da Irak'a saldırdıkları ve ülkenin kısmen Bush ailesinin petrol istasyonu olduğu da oldu. Harcanan her ABD kurşunu, füzesi veya benzinin litresine karşı Irak bir şeyler ödedi. Çöl Fırtınası Harekâtı (Körfez Savaşı) ABD'ye tek bir cent'e mal olmadı. Libya'daki savaş da onlar için bu derece kârlıydı. 250 milyar dolarlık Libya devlet fonu hesabına el koydular. Daha sonra da Libya'daki savaşın bizzat ülkenin kendi kaynaklarıyla desteklendiği ve bunu ABD'nin Fransa ve İngiltere ile birlikte yaptığı ortaya çıktı."