Hüseyin Çelik: 'Birkaç Mehmet şehit oldu diye...'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplayamayız" sözleriyle CHP'nin TBBM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarına tepki gösteri.
Pazartesi, 13 Ağustos 2012 13:37

CHP'nin TBMM'nin olağanüstü toplanması girişimlerini değerlendiren AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplayamayız" ifadelerini kullandı.

Habertürk'e konuşan Çelik, "TBMM, CHP'nin çağrısı üzerine toplanacaktır ancak AK Parti grubu orada olmayacaktır. Hükümet işinin başındadır ve terörle mücadele etmektedir. Şemdinli'deki operasyonlar esnasında CHP bir manada PKK'nın propagandasına ve emellerine hizmet edercesine Türkiye'de olağanüstü bir durum varmış gibi panik havası yaratmıştır" şeklinde konuştu.

"Birkaç Mehmet'i şehit etti diye gündem oluşturmasına izin vermeyiz"
Çelik, açıklamasının devamında, "Bizim ilk günden itibaren tepkimiz aynıdır. Biz bu toplantıya katılmayacağız. Çünkü terörle mücadeleyle ilgili yasal bir alt yapı boşluğu mu var, TBMM toplanıp yeni bir kanun mu çıkaracak? Gerekli olursa Meclis tabii ki toplanabilir ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet'i şehit etti diye örgütün her gün Türkiye'nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz. Bizim hassasiyetimiz budur" ifadelerini kullandı.