Hava Kuvvetleri Komutanlığı: Gözaltına alınanlar sivil

İP Genel Başkan Yardımcısı Gültekin gözaltına alındı... Gözaltına alınanlar arasında subayların da olduğu söyleniyor.
Çarşamba, 11 Şubat 2009 17:41

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon dava sürecinde gündeme gelen Karargah Evleri'ne ilişkin olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca sürdürülen soruşturmada, beş subayın gözaltına alındığı söylendi. İstanbul ve Ankara'da gözaltına alınan subayların kimlikleri konusunda bir açıklama yapılmazken, soruşturma kapsamında 15 sivilin de askeri savcılıkça ifadelerinin alınmak üzere gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bedri Gültekin de var.

Gözaltına alınan subaylardan İstanbul'da olanların Ankara'ya getirildiği öğrenildi.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Özbey de İl Jandarma Alay Komutanlığına gelerek, Gültekin'in durumu hakkında bilgi aldı.

Özbey, burada bir açıklama yaptı. Gültekin'in askeri savcının talimatıyla gözaltına alındığını belirten Özbey, ''Bu gözaltı hayırlı bir iş için. Karargah Evleri gibi yalanların ortaya çıkmasında hayırlı olacak çünkü'' dedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı: Gözaltına alınanlar sivil
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı, ''İP/Karargah evleri'' olarak bilinen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişinin sivil olduğunu bildirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından yürütülmekte olan ve kamuoyunda 'İP/Karargah Evleri' olarak bilinen soruşturma kapsamında 10 Şubat ve 11 Şubat 2009 tarihlerinde İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de 6 sivil gözaltına alınmıştır.''